Oblečení na jógu pro muže – to dobré i to špatné

Za těch pár měsíců co více méně pravidelně navštěvuji jógu, jsem na lekcích potkávala vždy více žen, než mužů. Když už jsem narazila na skupinku půl na půl, bylo to výhradně v Praze. Naproti tomu v Olomouci nebo v Mladé Boleslavi se na kurzech v mých oblíbených studiích objevoval maximálně jeden jogín. Je to velká škoda, ale zase musím uznat, že ani žádní muži z mého okolí jógu nepraktikují a před podložkou na jógu dají raději přednost činkám.

Každopádně když už nějakého toho zástupce druhého pohlaví na józe potkám, pokaždé si omrknu, co má na sobě. Občas jsem si všimla dost neobvyklých kombinací a to nejen střihů, ale i materiálů. Někteří z návštěvníků kurzu jakoby doma zoufale hledali něco, v čem se jim bude cvičit co nejméně pohodlně.

Jak se neoblékat

Ve volbě té nejvíc nepraktické kombinace u mě vyhrává pán z kurzu pro začátečníky. Dorazil na něj jenom dvakrát a více se již neukázal – a podle mě za to může právě jeho špatná volba oblečení na jógu.  Přišel šusťákových kalhotách. Takových těch s tlustou gumou v pase a dalšími dvěma gumovými “okovy“ na kotnících. Navrch si vzal volné jednobarevné tričko. Určitě to myslel dobře a říkal si, jak vybral skvělý a pohodlný sportovní outfit.

Jenže pán při každém kroku šustil a tak jsme všichni ostatní museli celou hodinu poslouchat rušivé šustění. Navíc mu hned při první pozici střechy sjelo celé triko až k ramenům. Prostě bylo vidět, jak ho celá ta situace během hodiny rozčiluje a nejradši by utekl. Což opravdu není ten pocit, pro který si na jógu jdete

Pánské přiléhavé kalhoty na jógu JD Knicker

Když už mluvím o nepohodlných věcech, tak tu mám ještě jeden postrach. Při prohlížení pánské zahraniční módy jsem našla tyto elastické tříčtvrteční pánské kalhoty na jógu od firmy JD Knicker. Hned na první pohled mě zaujalo jejich “olísované“ provedení. Neumím si představit, jak v něčem takovém někdo cvičí a připadá si pohodlně. Kalhoty mají na mužské oblečení na jógu dost nízký pas a podle mě nesnesou ani gram tuku navíc. Svému příteli bych něco takového v životě nekoupila.

V čem vám bude dobře

Já osobně fandím volnému spodnímu dílu a trochu upnutějšímu vršku. Nikde vás pak nebude nic škrtit a vyhnete se zastrkování si trika do kalhot. Ačkoliv obecně moc nemusím pánská tílka, na sport a tím pádem i jógu jsou fajn. Vybrala jsem pro vás dva kusy oblečení, které se k sobě hodí a budete si díky nim moci užít jógu bez omezení a je jedno, zda ji plánujete cvičit ve studiu nebo jen doma.

Pánské tříčtvrteční kalhoty na jógu

První jsou tyto velmi pohodlné pánské kalhoty na jógu. Mají tmavě šedou barvu, moderní střih a v pase se dají zavázat na tkaničku. Látka se skládá z 92 % bio bavlny a jen 8 % elastanu. Z podobného materiálu a vlastně i v podobném střihu jsou mé vlastní kalhoty na jógu a ještě jsem nenašla lepší. Druhým kouskem je toto nenápadné tílko na jógu pro muže. Má stejnou barvu jako výše zmíněné kalhoty a tak spolu budou tvořit pěkný komplet. Je přiléhavé a jeho látka se skládá ze 70 % lyocellu (přírodního vlákna) a 30 % lnu.

Pánské pohodlné tílko na jógu

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv oblečení, přesvědčte se, že vás neškrtí, nepadá vám a hlavně pozor na šustění. A jak to vidíte vy? Jaké pánské oblečení na jógu je to nejpohodlnější?

Zdroj obrázku:

http://www.prana.com/jd-knicker.html

3 Shares
  • Nezlobte se na mě, alena těch 3/4 JD Knicker nevidím já, ani má přítelkyně nic špatného. Pohodlné jistě jsou a nikde nepřekáží. Myslím si, že jste pouze zaujatá vůči elastickému oblečení pro muže (jiný důvod ty elastické 3/4 nemají a pas se zdá být nižší jen pro to, aby to na foto lépe vypadalo. Vaše úvaha je tedy spíše zaujatost, což je neprofesionální. Lukáš

  • Zdravím, problém je že na trhu není lehce dostupné oblečení na jogu pro muže, šedé a tmavé už mám dost. Jinak souhlas s Lukym, na jogu mám elasťáky neomezují v pohybu a vršek funkční uplejší trika, zkoušel jsem i zmíněné nasrávačky, ale vadí mi tam ten zbytečný kus látky v rozkroku😁,

  • obecně, v našich končinách se ani nepředpokládá, že by muži někdy dorazili na jógu či podobné cvičení, takže i tak vypadá nabídka vhodného oblečení v obchodech a webech.

  • >
    3 Shares
    Share3