Meditační oáza klidu – jak si udělat malý prostor na cvičení jógy doma

V dnešním článku se zaměříme na cvičení jógy z domova a zejména na prostředí, kde cvičit jógu. Dále vám poradím, jak si takové vlastní útulné místo můžete vytvořit.  Dám Vám pár tipů, které by Vás mohly inspirovat, a naučíte se vyčarovat si z mála drobností místo, kam se rádi budete vracet.

První bod – prostor

Nejdříve musíte najít takové místo, kde se obvykle cítíte dobře a kde budete mít dostatečný klid na samotné cvičení. Takže pokud je u Vás doma někde takové místečko, kde nebudete ničím rušeni, využijte ho. Měli byste najít takové místo, kde vás nebude nic omezovat v pohybu. Musíte mít dostatečný prostor na protahování a pozice, u kterých určitě nechcete bortit okolní nábytek. Vaše místo má být takové,  když za sebou zavřete dveře, tak za dveřmi necháte jak ponožky, ale i starosti celého dne, protože na závěr cvičení můžete provádět i meditaci a měli byste se tam zkrátka cítit co nejlépe.

 

Druhý bod- vylepšení

Celkovou atmosféru můžete vylepšit malými drobnosti, věcmi, co máte rádi a jejich přítomnost nás naplňuje či ukliďnuje. Můžeme si místo vylepšit i fotkami vzpomínek, kam se rádi vracíte. Pokud rádi cvičíte jógu večer, můžete si vylepšit atmosféru cvičení malým osvětlením, stínidlem či lampičkou nebo nějakou přejemnou svíčkou. Celkovou atmosféru můžeme ještě povznést uklidňující hudbou, která otevře Vaše srdce.

Já osobně se ráda obklopuji zelení, takže kolem mě je spousta zelených rostlin. Když člověk žije ve městě, je dobré kolem sebe mít kousek přírody. Nejen že to povzbudí naše smysly, ale celému cvičení to dodá lepší atmosféru, jelikož zelená barva uvolňuje mysl a oči a dodává celkový pocit zklidnění.

Přeji Vám příjemné protažení z vašich domovů milí jogíni. Doufám, že jsem Vás trochu inspirovala, jak si doma vytvořit vlastní místo na jógu a meditaci, abyste měli v tomto hektickém světe svou oázu osobního klidu.  Jaký prostor doma či venku preferujete Vy?

Veronika

0 Shares
>
0 Shares
Share