Jóga podle znamení zvěrokruhu: Beran

Chcete začít se uvolňujícím cvičením jménem jóga? Možná vás až překvapilo to, kolik druhů jógy se dnes provozuje a kolik druhů uklidňujícího pohybu existuje. A najednou se cítíte naprosto bezradní – který typ cvičení je pro mě ten pravý? Víme, co vám napoví – vaše znamení. Jaká jóga podle znamení zvěrokruhu je určená třeba pro berana? 

Jen málokdo si uvědomuje, co všechno o daném člověku napoví znamení, ve kterém se narodil. Tato od přírody daná informace automaticky prozrazuje vaše stinné stránky, také to, jakým jste milencem. A kromě toho prozradí, jaký typ jógy je pro vás nejvhodnější. Zaměřme se nyní na berana, tedy na jedince, kteří se narodili mezi 21. březnem až 20. dubnem.  

Beran jako znamení zvěrokruhu 

Nejdříve stojí za to si představit berana jako znamení. Podle astrologů mluvíme o velice ohnivém znamení, které vyzařuje velkou sebedůvěrou. Jeho vnitřní síla opravdu nepokulhává. Berani se umí od přírody chytit příležitosti a patří mezi nejvíce ctižádostivé jedince.  

Co je pro ně citlivé, tak je hlava. Tou nejraději proráží zeď. I proto trpí na migrény nebo časté úrazy. S tím ostatně souvisí další fakt, a sice že by to s fyzickou aktivitou neměli přehánět. Jinak je kromě zmíněných zdravotních problémů navštíví i nespavost nebo vysoký krevní tlak. Je důležité najít balanc.

Při výběru vhodné jógy je zapotřebí se zaměřit na takové druhy, které jsou aktivnější a které tím pádem pomáhají rozproudit energii po celém těle. Zároveň jsou však stejně důležité i klidnější meditační cvičení, jež zase dopomůžou beranovi k dosažení jeho vnitřního klidu. 

Beran a Manipúra 

Jelikož beranu vládne Mars, lze ho v indické astrologii přiřadit k čakře jménem Manipúra. Ta je napojena konkrétně na slinivku, také nadledvinky a na zažívací systém jako celek. I proto, že ovlivňuje takové množství orgánů, je důležité naučit se vybalancovat fyzickou aktivitu.

Když bude proudit v těle jenom energie způsobená aktivním cvičením, dojde u tohoto znamení zvěrokruhu ke zvýšené agresivitě, také ke kritičnosti nebo k perfekcionismu. Pokud však budete upřednostňovat jenom klidnou meditaci, objeví se u berana nejistota, strach a deprese.  

Společně s aktivnějšími prvky jógy kombinujte i ásany pasivnějšího charakteru.  

Jóga podle znamení zvěrokruhu: Aktivní a pasivní ásany 

Aktivní ásany pro berany: 

Berani musí rozproudit energii v těle. K tomu jim dopomohou aktivní ásany, k nimž patří kupříkladu Velbloud, Ležící hrdina nebo Stůl. Vhodná je ale také ásana jménem Převrácené prkno nebo Sed na patách.  

Pasivní ásany pro berany: 

Jak bylo zmíněno, je třeba najít jistý balanc. Kromě energie, kterou je zapotřebí rozproudit, se jakožto beran musíte i uklidnit a nastolit ve svém těle mír, abyste se vyhnuli nejistotě a strachu. K tomu dopomohou zase pasivní ásany, kterými jsou: Kráva, Svíčka, Pluh nebo Přitažení kolen k hrudi vleže.  

Jóga podle znamení zvěrokruhu: Druhy jógy vhodné pro berany

Když si zacvičíte jednotlivé ásany, zavedete ve svém těle pomyslnou rovnováhu. Pokud však hledáte ucelenější cvičení, respektive konkrétní druh jógy určený pro vás, za vyzkoušení stojí takzvaná DJ jóga čili cvičení při hudbě.  

Co je to DJ jóga? 

DJ jóga je trochu netradiční formou klasického uklidňujícího cvičení. Stejně jako u jiných typů tohoto pohybu se musíte zaměřit na svůj dech, který je alfou omegou celé jógy. Co je však odlišné, tak je přítomnost DJe. Ten mixuje hudbu přímo na místě, kde probíhá lekce jógy pod vedením lektorky.  

Nemyslete si, že DJ pouští do reproduktorů hudbu diskotékovou, moderní, elektro nebo jiné pulzující songy. Hudba je naopak velice příjemná, takzvaná chill-out a dokonale podkresluje cvičení. Díky svému jemnému rytmu podporuje i meditaci.  

0 Shares
>
0 Shares
Share