Manipura – čakra solárního plexu

Čakra solárního plexu je centrem našeho sebevědomí. Veškeré problémy s nedostatečnou sebedůvěrou, podceňováním a neschopností projevit se, má na starosti právě Manipura.

Třetí čakra se nachází zhruba dva prsty nad pupkem. Jejím elementem je oheň, který symbolizuje světlo, teplo, energii a také očistu. Tato čakra je proto spojována s našim vnitřním sluncem, vnitřním ohněm, naší fyzickou, emocionální a duchovní energií. Pomáhá nám také očišťovat se od starých trápení z minulosti a začít znova.

Její funkce je velmi důležitá v oblasti společenských vztahů. Při správné funkci třetí čakry se člověk cítí přijímaný ve skupině, dokáže se prosadit a přitom zůstat sám sebou. Je nezávislý, snadno se rozhoduje a bere zodpovědnost za své činy a svůj vlastní život. Nevytváří si domněnky a neodsuzuje ostatní ani sám sebe. Čakra také pomáhá formovat vlastní osobnost, své vlastní hodnoty a priority.

Při nedostatečné funkci můžete trpět nejistotou a úzkostí, nízkým sebevědomím a podceňováním. Příliš se kontroluje nebo se naopak chová nezodpovědně a snaží se na sebe upozorňovat. Zaměřuje se na nepodstatné detaily ve svém životě a nevidí celou realitu. Má slabou vůli, manipuluje s ostatními, protože nemá dostatek vlastní energie a snaží se přebít vlastní pocit nedostatečnosti.

Fyzicky se nerovnováha Manipury může projevit jako:

  • poruchy příjmu potravy, přejídání
  • problémy s trávením
  • potíže s nabíráním nebo shazováním váhy
  • diabetes
  • astma a problémy s dýcháním
  • hypoglykémie

13 Shares
>
13 Shares
Share13