Sportovní podprsenka na jógu – jak vybrat

Každá žena mi určitě potvrdí, že jóga bez sportovní podprsenky není moc ideální řešení. Především ženy se středními a většími ňadry by se mohly při některých pozicích cítit nepříjemně. Naopak s dobře zvolenou podprsenkou na jógu se budete cítit sebejistě a nic vám nebude bránit v nových jógových výzvách – ať už doma nebo ve studiu.

Podle čeho se při výběru sportovní podprsenky rozhodovat?

  • Hledejte takovou, která je vyrobená z přírodních, nedráždivých materiálů.
  • Majitelky menších ňader si mohou dovolit téměř každý střih.
  • Máte-li větší ňadra, sáhněte po podprsence z pevné látky s širokými ramínky.
  • Až vám přijde domů, nezapomeňte si v ní pořádně zaskákat, zamáchat rukama a udělat např. most. Jestliže neprojde testem, nemilosrdně ji odešlete zpět.

Sportovní podprsenky od značky Lululemon

Značku Lululemon jsem vám už minimálně jednou představovala. Prodávají nádherné oblečení na jógu, kterému nemohu nic vytknout. I jejich podprsenky vypadají pohodlně, funkčně a každý kousek je něčím zajímavý.

YouTube video

Mě je jen líto, že se v Čechách nedá najít e-shop nebo kamenný obchod, v němž by tuto značku prodávali. Přesto se můžeme alespoň inspirovat.

Lehká podpora s podprsenkou Flow Y Bra IV

Tato podprsenka mě zaujala svým moderním designem. Má krásné vzory, což může potěšit návštěvnice kurzů Hot a Bikram jógy, kam se většinou nosí pouze podprsenka na jógu.

Model má tenká ramínka a síťovanou zadní část zad, aby se zabránilo nadměrnému pocení. Poskytuje spíše lehčí podporu a proto se hodí pro majitelky menšího poprsí. Střih umožňuje volný pohyb ramen – zbytečně vás nebude nikde táhnout.

Pokud nemáte nošení podprsenky zrovna v lásce, můžete ji nahradit topem na jógu s všitou výztuží. Pro menší ňadra je tento typ oblečení jako stvořený. Ušetříte si trochu času v šatně a nikde se vám nebude nic zařezávat do kůže. Zkusit můžete například tento modrý top s 92 % podílem biobavlny v látce.

Podprsenka na jógu pro menší ňadra

Dokonalá podpora pro střední až větší poprsí

Růžová podprsenka je vhodná pro všechny sporty – běh, posilovna, různá aerobní cvičení a samozřejmě naše oblíbená jóga. Je vyrobená z pevné a přesto příjemně pružné látky. Ramínka jsou pěkně široká a zkřížená na zádech. Na první pohled ve mě evokuje pocit pohodlí a příjemného nošení.

Určitě bych takovou podprsenku nenahrazovala tílkem s všitou výztuhou, protože to jednoduše pro větší ňadra nestačí. Z českého prostředí vám mohu doporučit třeba tento červený model. Je velmi podobný podprsence od Lululemon. Rozdíl je pochopitelně v barvě a ve složení látky. Tato podprsenka je totiž vyrobena z větší části z biobavlny a to je vždy plus.

Sportovní podprsenka na jógu pro větší ňadra

Jak to řešíte vy? Máte na každý sport speciální podprsenku nebo vám dělá už nějaký ten čas společnost jeden univerzální ověřený kousek?

Zdroje obrázků:

http://shop.lululemon.com/products/clothes-accessories/bras-light-support/Flow-Y-Bra-IV-31974?cc=16213&skuId=3578369&catId=bras-light-support

http://shop.lululemon.com/products/clothes-accessories/bras-medium-support/All-Sport-Bra?cc=4278&skuId=3577340&catId=bras-medium-support

http://shop.lululemon.com/products/category/women-sports-bras?mnid=mn;USwomen;tops;sportsbras

4 Shares
>
4 Shares
Share4