Ve svačinách z minulých dvou článků budeme ještě chvíli pokračovat. Tentokrát se zaměříme na milovníky sušeného ovoce a milovníky chipsů (všechno najednou).
Do sušeného ovoce se ale často přidává cukr a navíc vznikají sířením (což nevím, co znamená, ale myslím, že to ve svém jídle nechci), Co se týká chipsů, tak to asi ani nemusím rozebírat. O těch už si dnes nikdo nemyslí, že by mohly být zdravé.
Takže v dnešním receptu si připravíme jednoduché banánové chipsy, přirozeně sladké a krásně křupavé. Připravíme je v troubě namísto jakýchkoliv složitých postupů. A jedinou náročnou částí tohoto receptu je nepřipálit banány v troubě, ale obracet je a hlídat, dokud nebudou křupavé tak akorát.
Chipsy budou skvělé na svačinu do práce a ještě lepší na svačinu při cestování (hlavně na turistické výlety, protože v podstatě nic neváží a dodají energii). Pokud hledáte i další zdravé vegan recepty, vyzkoušejte třeba naše cuketové brownies.
Ingredience na balení pro 1 osobu:
- 2 banány
- Šťávu z půlky citronu
- Trochu vody
- Popř. skořici nebo jiné koření
Postup:
- Nejdříve nakrájejte banány na skutečně tenká kolečka (ne větší než 0,5 cm).
- Nachystejte si citronovou šťávu se stejným množstvím vody a zamíchejte.
- Každé kolečko banánu v této citronovo-vodové lázni namočte a naskládejte vedle sebe na pečícím papírem vyložený plech.
- Můžete posypat skořicí nebo jiným kořením.
- Předehřejte troubu na 120°C.
- Plech dejte do vyhřáté trouby a pečte celkem přibližně 2 hodiny.
- V průběhu pečení pravidelné každý kousek banánu otáčejte, aby se rovnoměrně vysušily a byly křupavé.
- Skladujte v papírovém pytlíku přibližně týden.
O Ayurvedu jsem doslova zakopávala vlastně od té doby, co jsem se začala zajímat o zdravý životní styl. Jenže dál než k diagnostice své dóši jsem se nikdy nedostala. Zkrátka jsem nevěděla, co s tím dál. V průběhu let jsem ale k Ayurvedě začala mít čím dál blíž (asi i díky různým dietním směrům, které jsem vyzkoušela) a všechno tak nějak začalo zapadat. To byla ta chvíle, kdy jsem ji začala studovat hlouběji, odhodlaná z toho vytěžit co nejvíce praktických informací, které by usnadnili její pochopení a použití námi, běžnými, moderními lidmi.