Velbloudí protažení Uštrásana

V tomto článku se společně podíváme na pozici velblouda – Uštásanu.  Tato asána protahuje celou přední část našeho těla. Přináší celkové uvolnění ramen a kloubů. Podporuje trávení a masíruje vnitřní orgány. Tato pozice vás zbaví stresu z celého dne a uvolní napětí v těle. Po cvičení se vám zlepší nálada a nastartují pozitivní emoce.

Chcete se se mnou naučit Velblouda? Naučím vás krok po kroku tuto asánu. Tak s chutí a s úsměvem pojďme na to!

První bod – klek

V prvním kroku si klekneme na podložku. Ramena máme od uší a hlava se vztyčuje nahoru. Celá páteř je narovnaná. Zklidníme dech a můžeme na chvilku zavřít oči a prohloubit jógové dýchání.

Druhý bod – začínáme se záklonem

V druhém bodě otevřeme oči a připravíme se na záklon. Můžeme začít z jedné strany a to tak, že ruku položíme na patu chodidla. Poté zrcadlově položíme na stejné místo i druhou ruku.

Třetí bod – záklon

V třetím bodě, když už jsou ruce položené na patách, zakláníme záda s trupem i s hlavou. Dech nijak nepotlačujeme a stále dýcháme. Váha je na kolenou. Nyní jsme v pozici Uštrásana. Vychutnáme si tuto pozici.

S nádechem se vrátíme zpět do kleku, zklidníme dech a odpočineme si. Tuto ásanu můžete opakovat jak dlouho chcete, ale důležité je cítit se příjemně. V pozici nepřestáváme dýchat. Dech je vždy plynulý a klidný.

Přeji Vám příjemné cvičení milí jogíni, jaké jsou Vaše zkušenosti s touto asánou ?

Veronika

90 Shares
>
90 Shares
Share90