Únor s jógou a jarní  „RETOX”?

Detox detox detox. Kolikrát jste už slovo detox slyšeli, četli o něm? Bude hůř! Příchod jara = jarní restart, příval návodů a rad pro očistu organismu, detoxikaci těla od toxinů, zdravých receptů, potravin… Detox? Každý ho už alespoň jednou podstoupil. Je považován za cestu k volnosti, velikosti a získání nové energie. Ale co třeba takový RETOX?

Je RETOX nový detox?

Lauren Imparato, newyorská učitelka jógy a specialistka na výživu se rozhodla seknout se svou kariérou a z Wall Street se přesunout do jiné sféry působnosti. Je zakladatelkou I.AM.YOU., lifestylové značky, on-line magazínu a jógového studia na Manhattanu. Je průkopnicí nového životního stylu a hlavně programu RETOX.

Retox

Detox je u konce, přivítejme Retox revoluci!

  •  DETOX (sloveso) – Zdržení se nezdravých látek. Omezení života.
  •  RETOX (sloveso) – Přidání zdravých látek. Volný život.

Jak Lauren sama říká:  „Detoxikace znamená nesvobodu, Retox je na druhou stranu především o žití, svobodě. Retox je přidanou hodnotou, která učiní naše tělo a mysl silné. Je spojením vás a toho, co život nabízí. Nejde o omezení sebe nebo vašeho životního stylu jako u detoxu, nýbrž o svobodu – být lepší zevnitř ven a zvenčí dovnitř.”

Dnešní doba je velmi stresující, klade na nás vysoké nároky, tak proč bychom se měli více zatěžovat přísnými doktrínami detoxů? Proč ne, místo toho jen žít? Retox je o přijetí chaosu moderní doby a pomocí určitých nástrojů vede k úspěchu a štěstí. Retox nemění náš svět, ale dělá nás lepší v něm. Retox využívá jógu, výživu, myšlení a hudbu, vše založeno na vědě, anatomii, psychologii a filosofii. Během 30 sekund zvládnete jógu u stolu tady, za jednu minutu meditaci tam. Je to transformace, nová koncepce, rekonstrukce. Jde o detoxikaci metody minulé, jde o Retox k životu. Začít žít!

To slibuje Retox a taková je jeho filosofie. Buďme ale upřímní, kolik takových snah o revoluce tu už bylo? Tak či onak, možná na tom něco bude. Myšlenka je zajímavá. Už jen proto, že Laurenina kniha s názvem „RETOX Yoga∙Food∙Attitude”, která vyšla začátkem února 2016, se stala prvním bestsellerem na Amazonu. Pokud vás program zaujal, můžete se podívat na stránky studia I.AM.YOU. nebo přímo na Retox.

Detoxikace, provádění očisty, jarní restart, ať už to nazveme jakkoliv, důležité je si uvědomit, že pokud se do očisty pustíme a po jejím absolvování se vrátíme zpět ke špatným návykům, stává se zbytečnou. Naopak tělu více uškodíme, než bychom mu pomohli. Má smysl se k očistě uchýlit, pokud je naším cílem něco změnit, změnit svůj životní styl. A na tom to celé stojí.

Ať se chystáte jaro přivítat jakkoliv, pohybem rozhodně nic nezkazíte. Proto jsem pro vás sestavila menší kalendář detox akcí pro inspiraci.

Kalendář ÚNOR/BŘEZEN

  • 19. – 21.2., 26. – 28.2. – Jóga detox víkendy v Resortu Svatá Kateřina
  • 21.2. – Detox jóga, Energy Studio Praha
  • 5.3. – workshop Detox s ajurvédou, Dům jógy Anděl
  • 18. – 20.3. – Víkend s jógou a ayurvédou ve studiu Jóga Bedřichov
0 Shares
>
0 Shares
Share