Proč začít se smoothie na podzim

Podzim je tady. Nádherné to období! Teploty klesají, listy padají a příroda se mění, září barvami, chystá se k odpočinku. Děti se vrátily do školy a my ke své každodenní rutině. Což pro mnohé z nás znamená, že se opět začneme o sebe starat lépe a pravidelně.

Po létě plném grilování a sladkých drinčíků na pláži, spousta z nás uvažuje o detoxikační kúře. Ale možná nevíte, kde začít, nebo kterým směrem se dát. Existuje spoustu „detoxikačních diet“, které mohou být značně extrémní, a ne úplně vhodné pro všechny typy těla.

Detoxikace = drastická dieta?

Detoxikace však nemusí znamenat, že musíte obrátit svůj život o 180 stupňů. Můžete začít pomalu. Důležitou součástí zdravého životního stylu je konzumace velkého množství zeleniny a ovoce. A tady právě nastupuje zázračné smoothie. Pití smoothie je opravdu pro všechny. I pro ty, kteří třeba zeleninu vůbec nemají rádi. 😉 Často pro vás může být chuťově nezajímavá a připravit ji tak, aby se neznehodnotily živiny a zároveň to bylo chutné, to nemusí být jednoduché. Smoothie má tu výhodu v tom, že chuť ovoce přebije chuť zeleniny, která nemusí být ani dušená, vařená, či jinak upravovaná, a tak si zachová většinu živin.

Kdy je vhodné období na detoxikaci?

Zatímco o jarní detoxikaci se mluví natolik, že se stala obecně známou, podzimní detoxikace stojí neprávem v ústraní. Také podzim je přitom ideální dobou na pročištění těla i mysli.

Podzim je časem, který předchází dlouhé mrazivé zimě. Zima znamená útlum, pro některá zvířata je dokonce dobou spánku. I člověk má ve zvyku se před spánkem čistit, co teprve před dlouhým zimním spánkem. Tak jako je koupel nebo sprcha způsobem očisty těla zvenčí, je detoxikace metodou vnitřní očisty těla. Očistit tělo na podzim je tak zcela v souladu s přírodou, která se chystá ke spánku.

podzim

A jaké jsou tedy hlavní přínosy podzimní detoxikace?

  • dodává energii, povzbuzuje
  • působí proti únavě a stresu
  • posiluje imunitu
  • podporuje metabolismus
  • mírní zažívací potíže

Začněte už dnes změnou k lepšímu a zkuste si pravidelně připravovat smoothie. A jak? Máme pro vás skvělou 21 denní detoxikační smoothie výzvu plnou chutný receptů. Tudíž stačí jen začít! 😊

Přeji krásný podzim plný chutí!

14 Shares
>
14 Shares
Share14