Praní prádla po cvičení v eko prostředcích…

Nejspíše to znáte všichni. Několik náročných asán + krásné počasí venku = pořádně propocené oblečení. Takže rovnou do špinavého prádla, případně s větším množstvím oblečení rovnou k vyprání do pračky.

Odlehčeme přírodě i sobě

Když už se věnujeme tradičnímu východnímu cvičení, možná bychom mohli z východních filozofií  převzít i maximální úctu k přírodě. A můžeme to rovnou propojit s praním prádla. Že to nejde dohromady? Podívejte se na prací prášek, který používá většina Čechů. Konvenční nadnároční značky, které při výrobě rozhodně neřeší chemický odpad.

A co teprve to, že běžné prací prostředky nejsou lehce odbouratelné v přírodě. Zpravidla obsahují bělidla, rozjasňovače, plnidla, fosfáty a další chuťovky. Neboli něco, co rozhodně není přirozené a nepatří do vody. A už vůbec ne na oblečení, které my dennodenně nosíme a můžeme zbytky pracího prostředku vstřebávat kůží.

mydlo-orecho

Čistota a šetrnost v jednom

Takže jak z toho? Jak méně dávat „zabrat“ přírodě i našemu zdraví? Zkuste se poohlédnout po šetrnějších pracích prostředích – gelech či prášcích (dle toho, co vám více vyhovuje při dávkování), které jsou 100 % rozložitelné v přírodě a šetrné k oblečení i pokožce.

Pokud máte soucit se zvířátky, tak označení Cruelty Free a Vegan Society také nebude na škodu. Koupí takového prostředku podpoříte to, že nebudou zvířata zbytečně používána na laboratorní testy vašeho pracího prostředku a také neobsahují žádné živočišné složky.

Bez chemikálií a ropných derivátů

Přesně takový výrobky jsou dostupné na Econea.cz – e-shopu, který si potrpí na zodpovědné podnikání a eko/bio čistotu výrobků. Jsou to nadšenci jako my, kteří chtějí pomoci každému, kdo se chce vydat cestou „čistšího a zdravějšího“ života. Bez chemikálií a zbytečných rafinovaných přídavků v přípravcích pro domácnost.

9b1dfaaf89ff7ea73f8a628daae60ca2-alchymie

Jaké značky můžeme doporučit?

Značky, které vyrábějí ekologicky odbouratelné a hypoalergenní prací prášky/gely jsou mimojiné:

  • britská BIO-D,
  • české Yellow&Blue
  • a Feel Eco.

Gely/prášky na barevné, bílé prádlo, aviváže, odstraňovače skvrn – vše v čistém složení a perfektní kvalitě. Budete se až divit, že alternativní výrobek ke konvenčním značkám dokáže prát stejně dobře, ne-li lépe.

Vyzkoušíte je? My jim věříme a nemůžeme jim nic vytknout (snad jen, kdyby dělali větší ekonomické balení)…

4 Shares
>
4 Shares
Share4