S jógou do Čech i za hranice, jóguje se všude!

Pokud se letos chystáte vyrazit za hranice svých oblíbených jógových studií nebo domácích praxí, nechte se inspirovat několika akcemi, které jsem pro vás pečlivě vybrala. Když jsem se pustila do průzkumu, byla jsem mile překvapena pestrostí nabízených aktivit, ať už čistě jógových nebo s jógou nějakým způsobem souvisejících. Pojďte se společně se mnou projít po první polovině roku 2016 a vyberte si akci, která potěší tělo i duši.

Soška Buddhy Bílé květySoška Buddhy

Od února do dubna jógujeme v Čechách

  •  Tvořivá jógová dílna je workshop, zaměřený na pozdravy slunci. Prozařte své víkendové dopoledne tvořivou praxí v Bindu Yoga Studio. Lektorka Šárka s vámi bude sdílet nově nabité zkušenosti i dojmy z pobytu v indickém ašrámu. Těší se na vás v sobotu 13. 2. 10:00 – 12:30. Rezervujte si místo na poslední chvíli a připravte si 450,- na vstupné.
  • Prague Spirit festival bude hostit jógové lektory z celého světa ve dnech 18. – 21.3. Vše se odehraje na Novoměstské radnici v Praze a pokud si koupíte vstupenky do 29. 2., zaplatíte zvýhodněnou cenu za první dva dny, a to 1290,- Podrobný program, a že se opravdu máme na co těšit je nabitý přednáškami, workshopy a semináři, určitě si vyberete.
  • Tantrická vipassaná je práce s energií a čakrami. Věnujte dubnové nedělní dopoledne a posuňte se zase o kus dál s technikou vědomého pozorování. Zajděte  10. 4. do pražského Bindu Yoga studia a těšte se na asány pod drobnohledem, tématickou hudební meditaci i relaxaci. Vyhraďte si čas mezi 10. – 13. hodinou a připravte 650,- na vstupné.

Za jógou do světa

Cestujte, učte se od profesionálů a potkejte stejné nadšence, jako jste vy! Spoustu (mám na mysli opravdu spoustu) akcí najdete na tady, inspirujte se!

  • Wanderlust je jeden z největších amerických jógových festivalů. Jde o víkend plný jógy, hudby, tance, nově také můžete vyzkoušet své jógové dovednosti ve speciálním triatlonu, který zahrnuje vědomý běh na 5 km, jógu pod širým nebem a závěrečnou řízenou meditaci. Festival se koná v průběhu celého roku na několika místech po světe. Seznam míst konání naleznete na oficiálních stránkách festivalu.
  • Co byste řekli na únorovou Costa Ricu? Envision Yoga Festival se koná 25. – 28. 2. Užijete si nejen jógu, ale i ekoturistiku, kempování a umělecké workshopy. Podrobnější informace naleznete zde.
  • Slyšeli jste o acro-józe? Že ne? Rozšiřte si obzory a poznejte jejího zakladatele Jasona Nemara, kterého spolu s dalšími světově známými instruktory můžete potkat na festivalu, který probíhá 19. – 24. června v Californii, na pobřeží Big Sur. Californské pláže, jóga a horké prameny… už máte letenky?
  • Pokud cestujete za jógou, do plánovacího kalendáře nezapomeňte poznamenat India Yoga festival. Známé místo, kde se sdružují nejen jogíni, ale alternativní lidé z celého světa, je zapadoindická Goa. Festival nabízí řadu akcí od února až do března, mrkněte sem a najděte si to své.
  • Do Colorada zajeďte 21. – 24. července a zažijte Telluride yoga festival na vlastní kůži. Jde o místo, kde se potkáte nejen s učiteli jógy, ale i řečníky, nutričními poradce a vůbec odborníky na tělo i duši. Pojeďte a ochutnejte kousek amerického snu.

Našli jste si svoji akci? Není důvod čekat, vyražte hned teď! Že nemáte v čem jet? Tady si určitě vyberete. A pokud nemůžete vyrazit hned, rezervujte vstupenky, letenky nebo si přinejmenším poznamenejte do diáře, ať se máte na co těšit. A pokud máte další tipy, kde a jak jógově strávit první polovinu roku, podělte se s námi v diskusi pod článkem.

0 Shares
>
0 Shares
Share