Jóga v Brně podruhé – zkuste něco nového!

V Brně se jóguje na každém kroku. Proto na nic nečekejte, vyberte si své studio a hurá na jógu! Brno mě nadchlo hlavně netradičními styly jógy. Připadá mi, že tu mají lidi obrovskou fantazii! A to mě moc baví. Nechte se také nadchnout brněnskými studii!

Happyoga – Jógou k radosti

Jóga Brno
Zdroj: http://www.happyoga.cz/

Našla jsem nádherné studio, které vás určitě nadchne! Happyoga studio je unikátním místem přímo v srdci Starého Brna. Heslem tohoto komorního studia je „Jógou k radosti„. Jednoduše a jasně!

Studio je zaměřené především na Power vinyasa yogu, ale najdete tu spoustu dalších lekcí. Z těch klidnějších to jsou například Yin yoga, Hormonální (vitální) jóga, Hathayoga, Jóga pro zdravá záda. U lekcí Lunch yogy a Lunch yogy fit and slim se naopak zapotíte a zformujete postavu, tyto lekce totiž vychází z Power yogy. Pro ranní ptáčata tu je Sunrise yoga neboli jednoduše ranní jóga. Začněte svůj den hodinou jógy a budete se divit, kolik energie ve vás je! 🙂

Pro ty z vás, kteří chtějí svou jógovou praxi posunout dál, je tu Ashtanga yoga. Ve studiu Happyoga můžete vyzkoušet jak vedenou lekci, tak lekci ve stylu Mysore.

A pro nastávající maminky a pro maminky po porodu tu je lekce Prenatal/postnatal yoga, jejímž cílem je udržení psychické pohody a tělesného zdraví. Jednoduché sestavy se snadno naučíte a budete se moci věnovat józe i v pohodlí domova. 🙂

Velice mě pobavil ceník tohoto studia. Někdo si dal tu práci a vymyslel úžasné a vtipné názvy pro různé druhy permanentek. Například pro první seznámení se studiem si můžete koupit permanentku na 3 vstupy za 250 Kč s názvem „Jdu si zkusit psa hlavou dolů.“ Za jednotlivý vstup „Jdu zkusit i psa vzhlížejícího vzhůru“ zaplatíte 150 Kč.

Proleťte se v Mayfly

Jóga Brno
Zdroj: http://www.mayflybrno.cz/

Mayfly je studio, kde se specializují na takzvanou Létací jógu. Nejde o jógu v pravém slova smyslu, hlavní pomůckou totiž není podložka, ale měkká elastická tkanina visící ze stropu. Odborně se tomuto druhu cvičení říká AY Fly Training, je to „moderní, komplexní cvičební systém, který z klasické jógy převzal princip některých pozic a vytvořil tak cvičení, které je vhodné pro široké spektrum cvičenců bez věkových, či výkonnostních omezení.“ Cituji přesně ze stránek studia, jelikož existuje spoustu různých verzí „jógy“ v závěsných sítích, hamakách a tak dále.

Možná, že ten úvod je trochu nezáživný, ale Létací jóga je skvělá zábava! Vsadím podložku (a to jí mám vážně moc ráda), že si tuhle „odnož“ jógy zamilujete! Jen to zkuste! Ve studiu Mayfly si můžete vybrat hned z několika lekcí -pro úplné neználky je tu „klasická“ Fly yoga, pro ty, kteří se chtějí pořádně zapotit je tu Fly fitness, sílu budete budovat na Fly dynamic a dokonale protažené tělo budete mít po lekci Fly flexi. Pro zklidnění je tu hodina Fly yin, která spojuje létání a Yin yogu. A pro těhotné ženy tu je také lekce ve vzduchu – Fly gravi. Nemusíte se bát, nebudete viset za nohu, jemně a opatrně si protáhnete tělo a zklidníte svou mysl.

A ještě jedna naprosto úžasná zpráva – ve studiu Mayfly nově praktikují Akrojógu! Tuhle akrobatickou specialitu jsem si nedávno velmi oblíbila a myslím, že jsem se díky ní o sobě dozvěděla spoustu nových věcí. Když se totiž najednou máte odevzdat do rukou/nohou jiného člověka a věřit mu, že vás nenechá rozbít si nos, začnete vnímat svět i sebe úplně jinak. A kolikrát je najednou všechno vzhůru nohama. 🙂

Tak co? 🙂 Jak se vám jóga v Brně líbí? Navštěvujete tato studia, nebo také máte tu smůlu, že bydlíte 200 kilometrů od nich? Napište mi do komentáře, jaký styl jógy máte nejraději!

Zuzka

0 Shares
>
0 Shares
Share