Ajna – Čakra třetího oka

Čakra třetího oka je spojena především s intuicí a naším spirituálním rozvojem. Živlem Ajna čakry je „nadživel“, který spojuje všechny ostatní elementy v jejich nejčistší formě.

Šestá čakra se nachází v oblasti třetího oka – mezi obočím, kousek nad kořenem nosu.

Aktivaci Ajny je potřeba provádět postupně a s opatrností. Zatímco předchozí čakry se týkají spíše našeho těla, našich vztahů a vnímání světa kolem nás, čakra třetího oka je zaměřena na oblast, přesahující naše vědomí a náš fyzický svět. S předposlední čakrou je tak spojena intuice, kreativita, fantazie, vnímání proudění energie …

Celý náš svět je tvořen z energie. Ze stejné energie jsou tvořeny oceány, rostliny, zvířata i my lidé. I naše myšlenky, přání, sny a fantazie vytváří energii. S aktivovanou čakrou třetího oka si tuto energie dokážeme uvědomovat a využívat její plný potenciál.

Čakry by ale přesto měly být stále v rovnováze. Přehnaná činnost šesté čakry na úkor ostatních může vést k tomu, že vaše fantazie budou tak živé, že nebudete schopni normálního fungování v reálném světě.
Nerovnováha šesté čakry způsobuje také odmítání všeho spirituálního, všeho, co není úplně běžné a všeho co přesahuje naše obvyklé chápání života kolem i uvnitř nás. Na emocionální úrovni může také docházet k úzkostnem, depresi, bludům a paranoie.

Z fyzických účinku nerovnováha může způsobovat:

  • Migrény
  • Zánět vedlejších nosních dutin
  • Špatné vidění
  • Ischias

V extrémních případech může dojít k mrtvici nebo oslepnutí.

0 Shares
>
0 Shares
Share