5 věcí, kterých si všimnete, když budete praktikovat jógu po dobu 21 dní

Říká se, že pokud ve svém životě chceme něco změnit, je potřeba nový zvyk opakovat po dobu 21 dní. Tři týdny není zas tak dlouhá doba, ale často je to nutné minimum k tomu, aby se nová změna ustálila v našem životě a stala se trvalou. V tomto článku se podíváme na to, co všechno se může v našem těle i mysli změnit, pokud zařadíme cvičení jógy do našeho každodenního života po dobu právě těch 21 dní.

1. Ladnější držení těla

Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu způsobují, že naše těla tuhnou a svaly se zkracují. Trpíte-li na časté bolesti zad či hlavy z dlouhého sezení, po pravidelném cvičení jógy se velmi brzy dostaví první výsledky. Bolest beder pomalu odezní nebo se alespoň zmírní, zatuhlé svaly za krkem se uvolní a napětí z ramenou zmizí. A určitě si při pohledu do zrcadla všimnete i jemnějšího a uvolněnějšího výrazu ve vaší tváři.

žena cvičící jógu u moře

Tělo se stane pružnějším a ohebnějším, veškeré pohyby během dne, včetně ohýbání, už nebudou tolik namáhavé a vše půjde s větší ladností a lehkostí i bez bolesti. Nějaký ten tukový polštářek z vašeho těla zmizí a místo něj se objeví štíhlejší a delší svaly, vaše postava se začne tvarovat a zpevňovat.

2. Nárůst energie a zdravější stravovací návyky

Spotřeba kávy, cukru či jiných nakopávačů výrazně klesne, protože budete mít dost energie i bez nich. Díky jógovým pozicím, které masírují oblast břicha, podporují trávení i vylučování a celkově pozitivně ovlivňují metabolismus. Organismus začne lépe fungovat, což se projeví i jako nárůst energie a pozitivnější nálada.

Tím, že se lépe naladíme na své tělo, budeme mnohem více vnímat, co potřebujeme k tomu, aby naše tělo bylo zdravé. A nejsou to hromady cukru v podobě sladkých tyčinek, čokolád či kávy… přirozeně přijde chuť na to, co našemu tělu prospívá a co potřebuje.

žena skáče

3. Prohloubení dechu

Říká se,že dýcháme tak, jak žijeme. Dýcháme-li vlivem stresu povrchově, tělo se nestačí zbavovat odpadních látek a zbytečně se přetěžuje. Dechové techniky a celkové zaměření na pravidelný dech způsobí lepší okysličení těla, dech se prohloubí a tím vnáší do naše těla zároveň i více energie. Tělo se mnohem efektivněji začne zbavovat nepotřebných látek a vy si můžete všimnou jasnější a zářivější pleti.

4. Klidná mysl

Zaměření pozornosti dovnitř sebe a naladění se na svůj dech výrazně zklidní roztěkanou mysl. V dnešní uspěchané době, kdy jsme zahlceni informacemi i věcmi, a termíny a povinnosti se na nás valí ze všech stran, není snadné se úplně uvolnit či zklidnit. Tím, že vrátíme pozornost z hlavy do těla a dovolíme mysli odpočinout, velmi zklidníme naši přetíženou nervovou soustavu. Do našeho života pak vstoupí více klidu a lehkosti a vše se začne zdát být tak nějak snadnější a jednodušší.

5. Radost z pohybu

Po třech týdnech už vás do cvičení nikdo a nic nutit nebude muset, protože se už nebudete chtít vzdát všech těch benefitů a pozitivních účinků, které ve svém životě pocítíte. Jednoduše vás to začne bavit a možná se i zrodí větší láska k pohybu i ke svému tělu.

Nemyslím si, že je jóga úplně pro každého. Ale pokud vás oslovuje a nějakým způsobem přitahuje, rozhodně stojí za to, ji minimálně vyzkoušet a pokud vám nevyhovuje, zkuste se poohlédnout ještě po jiném stylu nebo lektorovi a zkuste si najít to své. Vše, co pro sebe uděláme se nám několikanásobně vrátí zpátky.

Naše budoucnost začíná teď.

Praktikujete jógu pravidelně každý den? Co vám tato pravidelnost přinesla? Podělte se o tom s námi do komentářů!

233 Shares
>
233 Shares
Share233