5 tipů na příjemnou detoxikaci

Drastická hladovka, popíjení čehosi zeleného či nelákavé výplachy útrob…takové nebo podobné asociace se mnohým z nás spojí se slovem detoxikace. Tedy nic do čeho bychom se s nadšením vrhali. Na následujících tipech si však ukážeme, že očistu těla si můžeme i příjemně užít.

Tip 1 : léčivým dotekem

Ozdravný způsob, který se používá už po několik tisíc let – masáž. Kromě toho, že povzbudí správné proudění lymfy, nám přinese dokonalé uvolnění také po psychické stránce.

Na výběr máme nepřeberné množství druhů. Pro detoxikaci těla je však nejvhodnější lymfatická nebo medová masáž.

masáž

Tip 2: vypoťte se

Dalším způsobem, jak vyplavit toxiny z těla je sauna. Hlavně v zimním období nám nabízí možnost prohřát celé tělo a vypotit ze sebe nějakou tu škodlivinu. Na výběr máme opět několik druhů: suchá sauna, parní sauna, infrasauna a mnoho dalších.

Tip 3: nadechněte se

Další možností jak pročistit naše tělo, je pobyt v solné jeskyni. Podle majitelů solných jeskyní nám 1 relaxační posezení nahradí 2-3 denní pobyt u moře. Dýchání je naším přirozeným detoxikačním prostředkem, výdechem se zbavujeme nepotřebného a nádechem přijímáme nové. Proto nám pobyt v solné jeskyni může být prospěšný, ovzduší je čisté a obohacené částicemi minerálů.

Ideálně si v solné jeskyni zacvičte jógu, to můžu jen vřele doporučit.

žena u moře

Tip 4: zabalte se

Dnes už se můžete nechat zabalit do lecčeho. Čokoládový nebo bahenní zábal je celkem profláknutý, ale věděli jste, že se můžete nechat zabalit i do skořice nebo do zázvoru?

Podle masérů dokáží zábaly vytahovat z našeho těla odpadní látky, zlepšit prokrvení pokožky a stimulovat imunitní systém.

Tip 5: nechte to vyplavat

Poslední tip, který si může dopřát každý z nás ještě dnes. Teda pokud vlastníte vanu a ne sprchový kout.

Voňavá horká koupel s mořskou solí. Pozitivní účinky soli jsou známy už po staletí, solné koupele jsou osvědčenou léčebnou kúrou a jsou součástí léčebných pobytů. Jsou vhodné pro celkovou detoxikaci organismu, při kožních onemocnění, proti zimním virózám i proti psychickému vyčerpání a únavě. Kromě toho příjemně potěší i naše smysly.

himalájská sůl

Napadá vás ještě nějaká příjemná detoxikační metoda? Napište nám ji do komentáře. A pokud byste rádi detoxikovali své tělo stravou, vyzkoušejte naši 28 denní detox výzvu.

10 Shares
>
10 Shares
Share10