4 tipy na jógu ve Vsetíně

Jak to asi s jógou vypadá v srdci Valašska? To se dočtete v pravidelném článku s tipy, které jsem pro vás připravila. Vsetín, který symbolizuje Valašsko, přírodu, místní tradice i nejednu památku, má co nabídnout. Turistům i jogínům. A tak mám pro vás ne dva, ani tři, ale rovnou čtyři tipy na jógu. 

Studio Shanti

Studio Shanti se specializuje na kvalitní masáže. Jejich cílem je péče na nadstandardní úrovni. O tom hovoří také fakt, že kromě masáží nabízí i lekce jógy. A zasvěcení dobře vědí, že jóga sama o sobě je tím nejlepším, co pro sebe můžeme udělat. Vždyť samotný název, tedy slovo shanti, znamená hluboký vnitřní mír. Zajděte si pro něj i vy. Začněte masáží nebo jógou, jak je libo.

Základní lekce jógy pro všechny můžete navštívit několikrát týdně. Stačí si vybrat ten správný den či čas. Na lekce je nutné se objednat. Kromě jógy můžete vyzkoušet terapii ajurvédou nebo si vybrat některou z mnoha druhů masáží v různých délkách. A jestli vás to k masážím skutečně táhne a chtěli byste se tomuto umění sami naučit, pak nepropásněte masérský kurz. Ten je určen i pro úplné laiky.

Studio Shanti najdete v prostorách vsetínské polikliniky. Můžete se objednat pomocí formuláře na webu nebo telefonicky. Nepropásněte ani pravidelné přednášky, které se zde konají. Dozvíte se něco nového, třeba o cestování.

Pramána Yoga studio

Další možností, kam vyrazit pro bližší seznámení s jógou, je studio Pramána. Zaujalo mě především konceptem. Osobní přístup, malý počet osob na lekcích, lektoři, kteří jsou připraveni pomoci s korekcí pozic každému. Prostě další z míst, kde o vás mají zájem a kde rozhodně načerpáte pozitivní energii.

Přístup studia potěší každého, kdo nemusí přeplněné sály a zakládá si na skutečném zážitku, kterým jóga bezesporu je. V Pramáně můžete volit mezi klasickou jógou v podobě kurzu nebo otevřené lekce, obojí se pak dělí na hodiny pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Vše je podrobně popsáno přímo na minimalistickém webu. 

Jestliže byste do studia, které má mimochodem i moc pěkné reference, rádi zavítali, nezapomeňte si rezervovat místo. Pokud je lekce plná, můžete se objednat jako náhradník, což je fajn – když někdo z jakéhokoli důvodu nebude moci cvičit, budete kontaktováni přímo studiem. Jóguje se uvnitř, ale někdy i venku, a ta energie, která na mě dýchla, byť jen z fotografií, je naprosto úžasná. Adresa je Na Vyhlídce 2050 a za sebe rozhodně doporučuji toto komorní studio vyzkoušet.

TanuJóga

Cvičitelkou a zakladatelkou TanuJógy je Tanuja. Jak už to tak bývá, příběhy psané jógou mě baví. Tohle není výjimka. Byla to láska a tu vám lektorka ráda předá.

Tanuja nabízí převážně kurzy hormonální jógové terapie pro ženy. Tato jóga je určena pro dosažení rovnováhy a harmonie nejen v duši, ale i v organismu. Pomáhá hned s několika problémy, jako jsou například gynekologické potíže, deprese, stres či dokonce neplodnost. Já sama jsem tento kurz nabsolvovala, ale mé kamarádky ano, a nemůžou si tento typ jógy vynachválit. Pomáhá, opravdu to funguje. 

Jestliže se chcete dozvědět více, podívejte se na webové stránky. Najdete tam kontakty, aktuální akce a kurzy. Lekce probíhají v Rodinném a mateřském centru Vsetín.

Fitness jóga

Jestliže chcete nejen cvičit jógu, ale zároveň díky ní vypadat dobře, můžete vyzkoušet třeba fitness jógu. Tento typ jógy je dynamický, obsahuje prvky hatha jógy i power jógy a zaměřuje se na ty partie, které si přejete zeštíhlit nebo posílit. A to je zajímavé – jde to vlastně ruku v ruce s trendem fitness krásy, která je všude kolem nás.

Ve Vsetíně si tuto lekci můžete vyzkoušet pod vedením lektorky Moniky Figelové, jak se ostatně dočtete v poutavém článku, který pro vás napsala již dříve moje kolegyně. Pokud vás tedy tento zajímavý způsob cvičení jógy zajímá, neváhejte si jej přečíst.

Zdroj obrázků: wikimedia.org

1 Shares
>
1 Shares
Share1