Fitness jóga – kde a jak se cvičí

S fitness jógou jsem se popravdě ještě nesetkala. Má to však jeden prostý důvod – není příliš rozšířená. Přesto jsem se o ní snažila najít co nejvíce informací. A výsledek? Fitness jóga patří mezi dynamické jógové styly. To znamená plynulé a svižné střídání jednotlivých pozic. Vychází z Hatha jógy a má v sobě i určité prvky power jógy.

Fitness se (podle mě) nazývá z toho důvodu, že se každá lekce zaměřuje na posílení a zeštíhlení určité oblasti těla. To většinou znamená cvičení ásán, které posilují především břicho, boky nebo zadeček.

Tento typ jógy se samozřejmě věnuje i uvolnění vaší mysli. Po absolvování jedné lekce se budete cítit možná trochu unavení (druhý den ucítíte namáhané svaly), ale zato usměvaví a v pohodě.

Jako tradičně jsem pro vás hledala kurzy fitness jógy, kam byste mohli zajít a vyzkoušet si ji na vlastní kůži. Po vánočním a silvestrovském hodování vám přijde trocha toho namáhavějšího pohybu nepochybně vhod. Takže neseďte doma (pokud tedy zrovna necvičíte jógu tam) a začněte rok 2015 pěkně v pohybu.

Lady´s Gym v Brně

V brněnském Lady´s Gym si můžete užít neuvěřitelné množství fyzických aktivit a fitness jóga je jednou z nich. Jedná se o velké fitness centrum, které je uvnitř pěkně upravené a moderně zařízené. Fitness jógu cvičí jednou týdně v Aerobním sále. Zajít si na ni můžete každé úterý od 18:00 do 18:55 hodin.

Žena s krátkými vlasy cvičí jógu v bílém tričku

Cena jedné lekce je pro všechny bez rozdílu 100 Kč s možností nákupu permanentky. Ta cenu sníží až na 85 Kč. Před první hodinou vám doporučuji do Lady´s Gym zavolat. Rezervační systém mohou využívat pouze lidé s platnou permanentkou a speciálním heslem. Tím, že tam zavoláte, nebudete muset vážit cestu nadarmo.

6 x Fitness jóga na Moravě

Po předchozím fitness centru nebylo vůbec lehké nalézt nějaké jógové studio, kde by se fitness jóga cvičila. Pak jsem ale narazila na stránky Moniky Figelové, která se fitness józe věnuje a jezdí ji předcvičovat hned do několika moravských obcí.

To znamená, že si na její lekce můžete zajít sice od pondělí do čtvrtka, ale pokaždé jinam. Navštěvuje Vsetín, Huslenky, Hovězí, Hošťálkovou, Valašské Klobouky a Vizovice. Lekce probíhají v tělocvičnách základních škol, na obecním úřadě nebo v podnikatelském centru. Za hodinu fitness jógy zaplatíte 80 Kč a můžete si zakoupit i permanentku – 10 lekcí za 700 Kč.

Jelikož se jedná o takovou putovní lektorku jógy, určitě si nezapomeňte vzít vlastní podložku na jógu, vaše oblíbené pomůcky a také deku na závěrečnou meditaci (tipuji, že ve školních tělocvičnách asi nebude zrovna přetopeno).

Byli jste někdy na fitness józe? Doporučte ostatním váš oblíbený kurz, který jsem já nezmiňovala.

0 Shares
>
0 Shares
Share