2 tipy na jógové lekce ve Znojmě

Jak to vypadá s jógou ve městě s královskou pověstí? To se vám budu snažit přiblížit v dalším článku s jógovými tipy na lekce ve Znojmě.

Město s působivou polohou nad řekou Dyjí je centrem Znojemské vinařské podoblasti (což je nesmírně důležitá informace pro všechny jogínské milovníky dobrého vína). Historické jádro, obklopené středověkými prvky, si uchovalo půvabný renesanční styl. Kromě jógy zde můžete objevovat romantické uličky a okouzlující zákoutí.

A jak to tady s jógou vypadá? Ať hledám, jak hledám, jógová studia a centra nenacházím. Což však neznamená, že se v Znojmě jóga necvičí. Vybrala jsem dva tipy přímo na jógové lekce. U každého tipu najdete odkaz, kde jsou uvedeny podrobnosti i místa cvičení. A vás místní prosím – kam chodíte na jógu? Podělíte se s námi v komentáři? 

Jóga Znojmo

Jóga Znojmo nabízí hned několik jógových lekcí pod vedením zkušených instruktorů – Pavly Petrové a Jiřího Pokorného. Nejedná se o studio, ale o jogíny, kteří vedou několik hodin jógy právě ve Znojmě. Stačí si vybrat z rozvrhu a zkusit jednu z lekcí pro regeneraci těla, relaxaci psychiky a harmonii duše. 

A jaké lekce tento jógový tandem nabízí? Na vyběr je nejen oblíbená power jóga, ale také kurz jógy pro začátečníky. Teď mohou zbystřit i ti, kteří přemýšlejí o tom, že by si nějaké to rande s jógou dali. Nestyďte se, běžte do toho a užijte si jógu spolu s dalšími začínajícími. Nechybí ani odvážná akro jóga pro dvojice nebo relaxační jóga, která vám přinese perfektní uvolnění. Prostě si darujte čas jen a jen pro sebe. Když to jednou zkusíte, zažijete skutečné blaho.

Jak je to tedy s prostory, kde se jóga cvičí? Není to tak složité, jak by se mohlo zdát. Stačí si prohlédnout přehledný rozvrh, kde najdete jednotlivé lekce a u každé z nich také místo, kde si jógu můžete zacvičit spolu s dalšími nadšenci. Cena je 100 Kč za lekci a pokud vás cokoli zajímá, neváhejte se obrátit přímo na Pavlu či Jirku.

Medifitness

Příznivci power jógy mohou zbystřit. Tu si totiž můžete vychutnat rovněž v Medifitness. Přestože jde primárně o moderní fitness centrum, vybrala jsem ho pro zajímavé možnosti cvičení. Kromě zmíněné jógy mě zaujal tanec života. Jde o lekce autentického tance, kde jde především o soulad duše a těla. Tak proč nevyzkoušet něco nového? Co však také vítám, je cvičení pro těhotné ženy. Kdo řekl, že by nastávající maminky nemohly pokračovat v pohybu či cvičení?

Power jógu v Medifitness můžete zakusit pod vedením lektorky Aleny Malachové, která propadla józe již v roce 2008. Určitě neváhejte a projděte si rozvrh, pokud tápete, kam chodit třeba právě na power jógu. Centrum se nachází na adrese Husitská 1 a všechna cvičení jsou dostupná za 95 Kč/lekce.

Tak a jsme u konce. Užijte si další nadcházející týden a nezapomeňte – zase za pár dní se na vás budu těšit s další návštěvou a jógovými tipy pro všechny. 

Zdroj obrázků: flickr.com

46 Shares
  • >
    46 Shares
    Share46