Krční čakra – jak ji podpořit domácí kosmetikou?

Pátou krční čakru sídlí v oblasti hrtanu a je znázorňována jasně modrou barvou. Pojí se s ní schopnost komunikovat se světem i vyjadřovat sebe a smysl svého bytí. V praxi se váže mimo jiné i na to, jak dokážeme naše vize měnit v realitu.

Jak posílit tuto čakru, třeba pomocí vlastnoručně vyrobené kosmetiky a drogerie?

E-BOOK ROZPOHYBUJ ENERGII ČAKER: Prohlédněte si ZDE.

Bylinky podporující krční čakru

Pokud chceme posílit krční čakru, můžeme si vzít na pomoc celou řadu snadno dostupných bylinek. A po některých z nich bychom sáhli i intuitivně. Patří mezi ně máty – máta peprná i kadeřavá, černý bez, echinacea, hřebíček, heřmánek, bazalka, šalvěj, citronová tráva, cypřiš, borovice nebo bergamot.

Využít je můžeme čerstvé nebo z nich připravit tinktury, velmi snadno do našich produktů zakomponujeme jejich esenciální oleje.

Zubní pudr

Zubní pudr je jednoduchou alternativou ke klasické zubní pastě. Je hotový za minutku a můžeme při jeho přípravě použít přesně ty bylinky, které potřebujeme. Na rozdíl od zubní pasty ale neobsahuje vodu, takže si nemusíme dělat starosti s jeho konzervací.

Základem pudru je jíl, skvěle se sem hodí jíl bílý. Ten pak doplňujeme o další ingredience, zejména bylinky v prášku, tinktuře nebo jejich esenciální oleje. Do zubního pudru (a vůbec všech produktů ústní hygieny) jsou vhodné zejména máty, hřebíček a šalvěj.

Recept na domácí zubní pudr

Budeme potřebovat:

  • jíl dle výběru, skvěle slouží bílý jíl (kaolín)
  • prášek z bylinek a koření
  • esenciální oleje dle výběru
  • volitelně k oslazení: stévie nebo mletá lékořice/lékořicový extrakt
  • můžeme přidat špetičku jedlé sody, co nejjemnější

Na každou lžičku jílu počítáme s 4-8 kapkami esenciálního oleje.

Dobře promícháme jíl (a bylinkové prášky a sodu) s esenciálními oleji. Skladujeme v dobře uzavřené dózičce.

Takový zubní pudr je praktický také na cesty nebo do kabelky, protože si ho můžeme připravit do malého kalíšku. Složení pudru můžeme přizpůsobovat momentálním potřebám, což oceníme zejména v období nachlazení, při výskytu aft nebo podráždění dásní.

E-BOOK ROZPOHYBUJ ENERGII ČAKER: Prohlédněte si ZDE.

Pavla
www.dify.cz

Jako malá holka jsem trávila dny vyráběním všeho možného i sbíráním bylinek po okolí. Nikdy mě však nenapadlo, jak jednoduše se tyhle dvě záliby dají spojit a vytvořit díky nim něco tak úžasného, jako je přírodní léčivá kosmetika. Na to jsem přišla až po letech a moje malé velké objevy jsem chtěla ukázat celému světu. V roce 2013 jsem tak spoluzaložila blog dify.cz. Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Učím se a píšu o přírodní kosmetice vlastní výroby, o dobrém jídle a trošku i o zdravějším myšlení. Díky blogu poznávám skvělé lidi i sama sebe.

1 Shares
Share1
1 Shares
>