2 tipy na jógu v Havlíčkově Brodě

Vypadá to, že podzim vypukl v celé své kráse. Chladné počasí, vítr, sychravo a barvy. Já nevím jak vy, ale tohle překrásné období já můžu. Ne každý den slunce zve na procházku, takže přichází čas na knihy a nové aktivity. Jednou z možností, se kterou není nikdy pozdě začít, je samozřejmě jóga. Podle mě jsou jógové lekce ideálním lékem na podzimní nudu nebo splín. Tentokrát vás zvu na jógu do Havlíčkova Brodu. Připravila jsem hned dva zajímavé tipy, tak hurá na ně!

Pohybové studio Fanatic

Nebojte, žádní fanatici vás ve Fanaticu nečekají. Co vás tu však čeká, je hromada pohybových aktivit v příjemném prostředí rodinného studia. Atmosféra slibuje individuální přístup a bohatý rozvrh, tak se pojďme seznámit blíže.

Jak slibuje web, rozvrh je doslova nabitý možnostmi. Nejde o typické fitness, ale ano, můžete tu klidně cvičit i kruhový trénink. Nás však zajímají spíše sálová cvičení – a těch rozhodně není málo. Základem jsou různé lekce, rozvržené po celý týden. Nechybí oblíbené cvičení pilates, step aerobic nebo alpinning, což je zvláštní cvičení na speciálních alpitracích. Při alpinningu pod vedením instruktora chodíte na pásu, který navíc simuluje náklon. Protože je chůze naší přirozenou součástí, jde o zajímavé cvičení, které pomáhá třeba i redukovat váhu nebo pomalu zlepšovat kondici.

Co však vždy zajímá v každém rozpisu lekcí mě, je jóga. Tady jsou možnosti aktuálně dvě. Lekce power jógy, kterou si můžete zamilovat pro její dynamiku, najdete ve Fanaticu několikrát do týdne. A jestliže hledáte koníčka pro nejmenší, můžete je přihlásit do jogínků – jóga pro děti je skvělý nápad. Aby toho nebylo málo, mají tu mou oblíbenou hodinu meditace. Kdo se nedokáže uvolnit sám doma, zkuste to pod vedením v cizím prostředí. Mně to tak paradoxně vyhovuje nejvíc. Takže za mě – šup na Smetanovo náměstí, neleňte a rezervujte si jógu nebo jiné cvičení. Uvidíte, bude to stát za to.

My body fitness

Centrum přirozeného pohybu nabízí různé možnosti v čistém a příjemném prostoru studia. A když říkám opravdu různé, tak myslím velkou a pestrou variabilitu nejen jógy. Rozvrh je totiž poměrně obsáhlý, tak vypíchnu především ty jógové možnosti, abychom se do článku vešli.

Tak jaké jógové lekce nabízí MBF? Třeba medical jógu, cvičení, při kterém jde o správné nastavení pánve, páteře a kloubů, díky kterým předcházíte bolestem zad, hlavy a kloubů. I takhle můžete uzdravit tělo i mysl. Zaujala mě také fasciální jóga, soubor strečinku a fasciální masáže spolu se smyslovým vnímámím vibrací a mikropohybů. Nechybí ani jemnější hatha jóga nebo dynamičtější ashtanga jóga. Kromě těchto možností už zmíním jen dobře známý závěsný systém nebo lekce Poznej své tělo. Ať už pro sebe chcete udělat cokoli, nejlepším krokem je vrhnout se do toho po hlavě a bez výmluv.

Cena za skupinové cvičení se pohybuje od 80 Kč. Podrobný ceník a další informace včetně galerie a přehledu lektorů najdete na webových stránkách. Co je však ještě lepší, je rovnou vyrazit na ulici Žižkova a udělat si podzim hezký – byť plný aktivit. Kdo nezná nudu, nezná smutek. Ani podzimní depku. Tak konec psaní, taky se už půjdu raději protáhnout. Mějte se krásně a vychutnávejte každý den.

Zroj obrázků: pixabay.com

0 Shares
>
0 Shares
Share