Zpevněte si bříško – balanční pozice pro tělo a mysl

Chcete se naučit lehkou balanční pozici, ale nevíte jak začít? Mám pro Vás tip na lehce proveditelnou pozici, která zároveň skrývá zpevňující techniku na posílení celého těla.

Díky této poloze se nejen naučíte držet rovnováhu, ale především budete zpevňovat celý střed  a zároveň oblast kolem břišních svalů.

První bod – klek

Základním postavením pro tuto pozici je klek. Klek neboli kočka – Marjariasana. Nohy máme pod rameny a stehna máme na šířku pánve. Snažíme se neprohýbat záda, ale naopak je rovnáme do roviny. Hlavu máme v prodloužení. Naše prsty  a nárty jsou pevně přitisknuty k podložce. Bříško jemně vtahujeme a na pár dechů si uvědomíme tuto pozici a prodýcháme ji. Tato základní pozice nás naladí do dalších kroků a zároveň zklidní od povinností všechních dní.

Tip: Chcete si vycvičit ploché bříško? Vyzkoušejte naši sestavu pro zeštíhlení a pevné břicho.

Druhý bod – flexujeme chodidlo a přidáváme ruku

Když jsme dostatečně uvědomělí v pozici kočky, tak pomalu a s lehkostí začneme levou nohu rovnat a natahovat za sebe. Stále dýcháme a zároveň si v chodidle utvoříme flexu. Patu můžeme tlačit do pomyslné zdi, ale o nic se neopíráme.

Následně přidáme do pozice opačnou ruku. Celá paže je v prodloužení hlavy, což znamená, že jí máme hned vedle ucha. Hlava je stále v prodloužení. Nijak ji nezakláníme a stále je v rovné pozici s páteří. Nyní jsme v první balanční pozici. Snažíme se držet rovnováhu. Náš dech je plynulý, nijak ho nepotlačujeme.

Třetí bod – střídání

Když už víme jak na to, můžeme se začít soustředit na výměnu. Z kočky natáhneme a narovnáme pravou nohu a opět nezapomeneme nohu dát do flexe. Soustředíme se na dech a zároveň jemně zatahujeme bříško. Hlava je opět v prodloužení s páteří.

Přidáváme levou ruku, která směřuje spolu s hlavou v prodloužení. Dech stále plyne a v pozici balancujeme, vyrovnáváme a stále jsme soustředění.

Celý balanční cvik  můžeme opakovat jak dlouho chceme. Je pouze na nás, jaké tempo si zvolíme a kolikrát ho budeme opakovat. Hlavním bodem je nepřestávat dýchat a soustředit se na rovnováhu celého těla.

Přeji příjemné protažení milí jogíni. Doufám, že Vám toto cvičení přinese posílení a soustředění. Jaké jsou vaše zkušenosti s balancováním a udržením koncentrace ?

Veronika

379 Shares
>
379 Shares
Share379