Hormonální jógová terapie – 3 tipy

Hormonální jóga je výborným přírodním prostředkem pro ženské zdraví. Budete-li ji cvičit pravidelně a každý cvik provedete správně, můžete se zbavit mnoha zdravotních problémů. Speciálně těch, které souvisejí s hormonální nerovnováhou.

Hormonální nerovnováha se může projevit v každém věku, i když nejčastěji se o ní mluví v souvislosti s menopauzou. Může se projevovat například suchou pokožkou, špatnou kvalitou vlasů, teplotními návaly nebo nočním pocením.

Samozřejmě je nutné nejprve navštívit lékaře a naslouchat jeho doporučením. Nebojte se však vyzkoušet i něco jiného, než je krabička pilulek. Hormonální jóga je ověřený způsob léčby mnoha ženských problémů.

Její cvičení zvyšuje hladinu ženských hormonů. Řadě žen po celém světe pomohla s bolestivou menstruací, neplodností nebo prvními příznaky stárnutí. Díky ní znovu objevily svou ženskost a naučily se lépe vnímat své tělo. Teď máte možnost si vyzkoušet tuto skvělou metodu na vlastní kůži.

3 Kurzy hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues

Mladá žena se prochází po liduprázdné pláži

Ing. Alena Šíblové (zakladatelka studia Anela) pořádá letos na jaře tři víkendové kurzy hormonální jógy. Lekce probíhají pod jejím certifikovaným vedením. Konkrétně se jedná o hormonální terapii podle Dinah Rodriues. Samozřejmě se o terapii samotné dozvíte vše potřebné přímo na místě, ale pro zajímavost si můžete přečíst knihu Hormonální jógová terapie. Najdete v ní odpovědi na všechny své otázky.

Samotná hormonální sestava je vhodná i pro absolutní jógové začátečníky. Je kombinací dynamické jógy, specifického dechového cvičení, tibetských technik práce s energií, bandhami a muder. Pozitivně působí na hypofýzu, štítnou žlázu, nadledvinky a vaječníky.

Kurzy jsou si svou náplní podobné, ale každý se koná v jiném místě. Podle mě je taková jarní jógová akce ideálním relaxem pro tělo i duši (a to nepočítám významné ozdravné vlastnosti). Pojďme si tedy jednotlivé kurzy trochu přiblížit.

Olomoucký kurz hormonální jógové terapie

Za dva dny se naučíte celou sestavu hormonální jógové terapie a získáte materiály pro její správné provádění při domácím cvičením.

Kdy: v pátek 10. 4. od 14.00 – 19.00  a v sobotu 11. 4. od 9.00 do 17.00 s přestávkou na oběd

V pátek od 19 do 20 hodin proběhne opakovací lekce pro účastnice minulého kurzu.

Cena: 1 800 Kč

Kde: Bystrovany u Olomouce, Malátova 259/25

Co si vzít s sebou: deku, podložku na jógu, pohodlné oblečení na cvičení a jídlo – na místě vás čeká doplnění tekutin a drobné občerstvení

Jak se přihlásit: kontaktujte Janu Řehákovou – rehakovajana@centrum.cz  nebo  tel. 777 259 291

Květnový víkendový seminář v Brně

Kurz probíhá téměř stejně jako předchozí. Mimo lekce hormonální jógy (+ materiály na doma) na vás však čeká ještě přednáška Ženská šifra a Sluneční brána s Martinou Menšíkovou.

Kdy: od pátku 8. 5. (od 10.00 – 19.00 h) do soboty 9. 5. (od 9.00 – 13.00 h) – v pátek je přestávka na oběd

Cena: 1 800 Kč

Kde: BOSORKA Brno Nový prostor pro pohyb – Masarykova 32, Dům U Tří kohoutů, 4. patro

Co si vzít s sebou: deku, podložku na jógu a pohodlné oblečení na cvičení, jídlo a vodu – na místě vás čeká doplnění tekutin a drobné občerstvení

Víkend s hormonální jógou na horské chatě Antarik

Žena se prochází na horách

Tentokrát se kurz přesouvá do krásné horské přírody. Čekají vás, stejně jako v předchozím kurzu, lekce hormonální jógové terapie (+ materiály na doma) a navíc přednášky Ženská šifra a Sluneční brána s Martinou Menšíkovou. Po celou dobu pobytu je zajištěna vegetariánská strava a doprovodný program. Pokud bude hezky, můžete se těšit na cvičení venku.

Kdy: od pátku 29. 5. (začátek v 10 h) do neděle 31. 5. (ukončení po obědě)

Cena: 3 400 Kč

Kde: horská chata Antarik

Co si vzít s sebou: deku, podložku na jógu a pohodlné oblečení na cvičení

Jak se přihlásit: kontaktuje přímo ing. Alenu Šíblovou – tel. 607 656 559 nebo info@studioanela.cz

Tak co, uvažujete nad víkendem stráveným ve znamení zdraví a péče o vlastní tělo? Zaujala vás hormonální jógová terapie? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

0 Shares
  • Chtěla jsem si zapsat seminář v Brně do kalendáře a zjistila, že článek již není aktuální. Platilo pro r. 2015.

  • >
    0 Shares
    Share