Žijeme jógou i v roce 2015

Jestli vás jógové nadšení ještě neopustilo (a já doufám, že ne), jistě vás dnešní článek potěší. I rok 2015 plánuje spoustu jógových a příbuzných akcí, které byste si neměli nechat ujít. Já jsem pro vás vybrala zatím dvě, podle mého názoru nejzajímavější.

Mimo tyto dvě jsem narazila ještě na celou řadu menších, většinou jednodenních festivalů zdravého životního stylu. Konají se průběžně celý rok a nevyhýbají se ani opravdu malým městům. Takže vám doporučuji projít si kulturní program i vaší obce. Možná vás čeká milé překvapení.

Jak dodržet jógové předsevzetí?

Žena v černých kalhotách stojí v zimní krajině na kmeni stromu

Ještě než vám přiblížím vybrané akce, zaměřím se na jedno aktuální téma – předsevzetí. Každý rok si kolem Silvestra lidé sami sobě naslibují hory doly, ale ne vždy se jim to podaří dodržet.

Vsadím se, že i mezi vámi se najde někdo, kdo se rozhodl jíst zdravěji, přestat kouřit a nebo třeba chodit pravidelně na jógu.

Jenže jak takové jógové předsevzetí dodržet, aniž by po pár týdnech vyšumělo? Klíč tkví v tom, nebýt na sebe zbytečně tvrdí. Z ničeho nic se vám většinou nepodaří cvičit jógu pravidelně každý druhý den.

Výborným způsobem je koupit si místo ve vámi vybraném kurzu. Už v mém minulém článku jsem vám radila v tomto směru neotálet, protože některé kurzy již začaly a jiné se nebezpečně rychle plní.

Kurz se koná zpravidla tři až šest měsíců – vždy jednou týdně. Jenže jóga jednou týdně nestačí. Můžete si tedy zaplatit kurzy dva nebo chodit na libovolné otevřené lekce. A když nemáte dostatek času, nic vám nebrání si ve volných chvílích zacvičit podle online videa.

Prague Spirit Festival – hurá na 5. ročník

Tento pražský festival by měl být každoroční povinnou událostí pro všechny milovníky jógy. Koná se za 67 dní – tedy od 20. 3. do 23. 3. 2015 (pátek až pondělí). Můžete si prohlídnout program na letošní rok a rozhodnout se, na které dny si koupíte celodenní vstupenku.

Znak_Prague_Spirit_Festivalu

Uznávám, že ceny jsou poměrně vysoké, ale po prozkoumání nabitého programu se částka vysvětlí. Jednodenní vstup stojí 990 Kč a vstup na všechny čtyři dny 2990 Kč.

Na Prague Spirit Festival si nezapomeňte vzít vlastní podložku (zatím jsem nenašla informaci, zda je půjčují) a pohodlné oblečení. A ještě malý tip na závěr – některé lekce mají omezenou kapacitu, tak si je v případě zájmu raději zarezervujte.

Festival Evolution – 11. ročník plný zdraví

Jedná se o dva festivaly najednou : Biostyl a Zdraví. Jsou zaměřené spíše na bio potraviny, psychickou pohodu a zdraví, než přímo na cvičení jógy. I tak si myslím, že se zde každý jógový nadšenec bude rozplývat blahem. V loňském programu jsem objevila jógu i stravování podle ajurvédy, letos není program ještě uveřejněn.

Akce se koná od 17. 4. do 19. 4. 2015. Jednodenní vstupenka v předprodeji vyjde na 150 Kč a třídenní na 390 Kč. Vzhledem k tomu, že v té době bude jaro a doufejme krásné počasí, můžete návštěvu festivalu pojmout jako příjemný jarní výlet.

Jestliže vás některý z festivalů zaujal, určitě si objednejte vstupenky v předprodeji – na místě už nemusí být a pokud ano, budou dražší.

Navštívil někdo z vás loňské ročníky těchto festivalů? Podělte se s námi o své dojmy v komentářích pod článkem.

0 Shares
>
0 Shares
Share