Zhřešili jste o Vánocích? Máme pro vás ideální dárek!

V posledních letech se mi zdá že, Vánoce jsou spíš svátkem obžerství a shonu. Ne svátkem pokoje, klidu a míru. I tenhle rok mě týden před Štědrým dnem o tom přesvědčovali blázniví lidé v obchodech a na ulicích. Je šílené, co dnes někdo dokáže udělat pro kus jídla. Dnes.

Když všeho máme dostatek a někdy i víc.

Tyhle Vánoce jsem se rozhodla naordinovat si pořádnou dávku oddechu. Přeci v bytě uklízím celý rok, takže nepotřebuji mít zářivě lesklá okna a podlahy zrovna na Vánoce. V průběhu roku si dopřeji jídlo, které mám ráda. Takže třeba takové opekance – tradiční vánoční slovenské jídlo – jsem si udělala už v létě. Protože jsem na ně měla chuť. Alespoň nemám o Vánocích tendenci jíst všechno. Jenom proto, že jindy to už neochutnám.

Cukroví jsme si dělali na Mikuláše, abychom zbytečně nenakupovali sladkosti v obchodě. Na vánoční čas jsme si nechali pouze perníčky. Vlastně ani nerozumím vánočnímu obžerství. Lidé často vědí, že jim pak není dobře a chvíli po Vánocích přicházejí výčitky. Neměli bychom se právě o Vánocích snažit k jídlu přistupovat s pokorou? Myslet na ty, kteří třeba o večeři ani nesnívají?

Přeji si, aby Vánoce nebyly o jídle, alespoň ne o jeho množství. A o obrovských zásobách, jako by se blížil hladomor. Pokud ale třeba i vy zhřešíte, nebo máte chuť na povánoční změnu jídelníčku, máme pro vás krásné řešení. 

V průběhu listopadu a prosince 2017, čtyři redaktorky – včetně mě – pracovaly na detoxikační výzvě, do které se můžete po Novém roce zapojit i letos. A není to jen tak obyčejná výzva! Každá z nás se do svého týdne vložila tělem, duší i srdcem. Věřím tomu, že se pro vás výzva stane zážitkem a ne otravnou povinností. Můžete se těšit na čtyři odlišné týdny a každý den na jiné téma.

Detox výzva

Na začátek pro vás Veronika připravila týden exotických chutí. Veronika se učila od zenového mistra, a proto věřím, že její týden bude opravdu zajímavý. Dokonce v jejich receptech využijete vlastní kreativitu a nápady.

Druhý týden jsem si pro vás nachystala já. Budeme se věnovat detoxikaci nejen těla, ale i prostoru, ve kterém žijeme. Slibuji, že hladovět nebudete! Dobré jídlo já totiž miluji.

V třetím týdnu se s Bárou zaměříte na vaše tělo a orgány v něm. Zjistíte, jaké potraviny jsou vhodné třeba pro žaludek nebo plíce. Kromě toho se dovíte něco z tradiční čínské medicíny.

Na závěr pro vás naše druhá Bára připravila kromě očisty těla i očistu vaší mysli. Takže po celém měsíci na vás bude čekat třeba meditace v pohybu nebo obrovská zkouška osobnosti. Zvládnete jeden den omezit technologie a virtuální svět?

Jak vidíte, nebude to jenom o jídle. Téměř každý den na vás čeká i bonusový tip v podobě nějaké aktivity. Ale nebojte! Dopřejeme vám i relax a odpočinek. O tom by přece měla každá detoxikace být.

Věřím tomu, že si celý měsíc užijete a podělíte se pak s námi o vaše dojmy a zážitky. Já se do výzvy asi taky zapojím. Alespoň nebudu muset celý měsíc přemýšlet nad tím, co uvařím! 🙂 A budu mít více času na sebe a věci, které miluji.

To přeji i vám. Ne jenom během výzvy, ale i během Vánoc a celého následujícího roku!

Nový rok 2018

83 Shares
>
83 Shares
Share83