Zdravá bio ochrana proti pocení

Dnešní středeční kosmetické okénko bude zaměřeno na ochranu proti pocení. Neznám člověka, který by se nepotil. Proto se většina z nás snaží (naštěstí) své pocení nějakým způsobem regulovat. Já jsem si vždy kupovala klasické antiperspiranty z drogerie. Zkoušela jsem stále nové značky a hledala zázrak ve spreji, co by mě nepříjemného pocení zbavil. Což byla samozřejmě pitomost.

Lidé se prostě potí, nemá cenu s tím bojovat, protože vám to pak příroda může nepěkně vrátit. Prostřednictvím potu se naše tělo ochlazuje a detoxikuje. Já nevím jak vy, ale mě trochu děsí představa toho, že si vědomě zašpuntuji odvod škodlivých látek. To je totiž přesně to, co antiperspirant dělá. Můžete se tak snažit jak blázni, cvičit jógu, jíst zdravě, ale stejně nebudete dělat pro své zdraví vše potřebné.

Tak jsem si řekla dost a rozhodla se přejít na šetrnější způsob. Antiperspirant jsem si nekoupila už více jak tři roky a ostatní semnou přesto stále vydrží v místnosti. To je důkaz, že to jde i bez něj. Čím ho ale nahradit?

Přírodní a bio deodoranty, které opravdu fungují

Deodoranty vám nezabrání v pocení, ale pouze neutralizují nepříjemný zápach rozkládajícího se potu. Při testování jsem došla k závěru, že jsou mnohem účinnější přírodní a bio produkty. Obyčejné, chemicky navoněné deodoranty, jednoduše nepůsobí tak dlouho a člověk je musí aplikovat pořád dokola (což je hrozná otrava). Naproti tomu přírodní deodoranty, obsahující rostlinné silice, si s potem poradí opravdu dokonale. Možná ještě lepší jsou deodoranty z kamence, ale to už si vyzkoušejte sami na sobě, co je pro vás ideální.

Musíte se jen smířit s tím, že v rámci kroku v před, pro své zdraví, obětujete suché podpaží. Já se naštěstí moc nepotím (asi nemám fyzičku). Proto pro mě nebyl přechod z antiperspirantů na deodoranty nijak drastický.

Na první pohled se vám také může zdát, že jsou bio deodoranty o hodně dražší. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že se dají pořídit i kvalitní produkty za příjemné ceny. Většinou se ale budete muset obrátit na internetové e-shopy, kde je nepochybně největší výběr.

Svěží deodorant ve spreji

Citrusový deodorant Weleda

Pokud jde o klasické deodoranty tak se mi nejvíce osvědčila citrusová vůně. Díky éterickým olejům z citrónu si budete připadat dlouho svěží. Tohle byl vlastně můj úplně první přírodní deodorant. Jediné co bych mu vytknula, je aplikace. Sprej prostě není nic pro mě. Mám pocit, že si ho pak aplikuji zbytečně moc. Jinak vám ho mohu s klidným svědomím doporučit.

Kuličková bio ochrana

Minerální kuličkový deodorant Nuxe

Kuličkové deodoranty jsou mé nejoblíbenější. Jsou malé, skladné a snadno se aplikují. Na značku Nuxe jsem narazila úplnou náhodou v jednom časopise o bylinkách. Objednala jsem si na zkoušku v podstatě to nejlevnější, co prodávají, jejich minerální kuličkový deodorant. Musím uznat, že je skutečně tak báječný, jak ho popisují. Vydrží bez problému 8 hodin. Sice to není 48 (fuj, proč?), ale i tak je to skvělý výsledek. Báječně se mi osvědčil i při józe, tedy když nepočítám Hot jógu, při které by vás od pocení zachránila jedině smrt.

Kamencový zázrak

Tuhý kamncový deodorant Salt Of The Earth

Toto je můj největší oblíbenec. Jedná se o minerální antibakteriální sůl, se kterou bojovali proti potu již lidé před mnoha staletími. Stačí jen horní část kamence namočit do vody a potřít podpaží, jako kdyby to byl kuličkový deodorant. Je naprosto neškodný pro naše zdraví, netestovaný na zvířatech a neparfemovaný. Navíc vám vydrží skutečně dlouho, až vám bude připadat, že vlastně vůbec neubývá. A co je nejlepší, opravdu funguje.

Udělejte něco pěkného pro své zdraví a dejte šanci přírodním deodorantům. Vaše tělo vám jednou poděkuje.

0 Shares
>
0 Shares
Share