Zázračné oleje pro péči o celé tělo

S každou přicházející zimou odkládám lehké noční krémy a nahrazuji je pleťovými a pečujícími oleji. Ráno je většinou vynechám, ale zato večer chodím spát namazaná od hlavy až k patě. Pokud máte suchou pokožku, tak to jistě znáte. Podzimní a zimní chladné počasí doslova vysaje z vaší kůže všechnu vláhu. A nejen z ní, i vlasy začnou vypadat suše (zvláště v oblasti konečků) a vytratí se z nich život.

Právě proto zařazuji do své každodenní rutiny péče o tělo také oleje. V jednom z předchozích článků jsem se již rozepsala o kokosovém oleji, což je zároveň jediný olej, který používám po celý rok. Dnes ho tedy vynechám a dám vám typ na další tři oblíbené bio oleje. Hned ten první se dá občas sehnat i v drogerii, ale další dva kupuji pouze přes internet.

Obecně mám nákup kosmetiky přes e-shopy radši. Zaprvé je vždy o něco levnější než ta v kamenných obchodech. Zadruhé se vyhnu sledování „nenápadnými“ chlápky, kteří hlídají, abyste náhodou něco neukradli a přitom si hrají na zákazníky.

Zachraňte své konečky, dokud je čas

vlasovy-olej-50-ml

S konečky vlasů se to má tak, že můžete jejich zkázu oddálit, ale nikoliv zvrátit. Jakmile se vám roztřepí, pomohou jedině nůžky. Já a mé dlouhé vlasy o tom víme své. Nakoupili jsme tunu přípravků z reklam, co vám věčně slibují zacelení roztřepených konečků, posílení vlasů… bla bla bla. Zázrak se ovšem nikdy nekonal.

Nakonec jsem došla k závěru, že se vyplatí investovat do prevence a najít si kadeřnici, která rozumí větě – jenom konečky prosím – a nevezme vám s nimi i dalších dvacet centimetrů. Pro péči o konečky používám vlasové oleje. Vyzkoušela jsem jich už minimálně deset, ale nejvíce se mi osvědčil tento od Weledy. Krásně voní rozmarýnem a vlasy jsou po něm hebké a lesklé. Používám ho ještě na vlhké konečky.

Hydratace v kapce oleje

sipkovy-olej-50-ml

Pleťové oleje jsou přímo požehnáním pro suchou pleť. Ideálně je aplikujte na pokožku poprášenou termální vodou. Olej v ní pak uzamkne vlhkost a dodá jí dokonalou hydrataci. Doporučuji je používat pouze večer, protože ne každý make-up nebo denní krém s faktorem si spolu s oleji sedne. Já používám pleťové oleje namísto séra pod krém. Mým letošním podzimním favoritem je šípkový olej od značky Born to Bio.

Nečekaně rychle se vstřebává a nádherně voní. Působí proti vráskám, volným radikálům, hojí jizvičky po akné, sjednocuje tón pleti, vyhlazuje ji, zklidňuje a navíc je velmi příjemný.

Celulitida a březový olej

brezovy-olej-na-celulitidu-100-ml

Není to tak dávno, co jsem psala o jiném přípravku z řady proti celulitidě od Weledy. Byla to březová čistící šťáva. Tu můžete zkombinovat s březovým olejem proti celulitidě a celý proces tak urychlit. Neříkám, že je to zázračný olej požírající tukové buňky. Patří však k těm lepším a účinnějším, co jsem zatím vyzkoušela. Příjemně se roztírá a k jedné aplikaci stačí použít jen malé množství výrobku.

Nebudu vám lhát, ta vůně není nic moc. Naštěstí si na ni po pár dnech zvyknete. Pokožka je po něm hladká a při pravidelné masáži i viditelně pevnější. Na první pohled maličké balení vám vydrží při aplikaci dvakrát denně cca měsíc.

Oleje by měly být součástí kosmetické výbavy každé ženy a samozřejmě i muže. Oproti většině krémů jsou naprosto přírodní a přesto mají velice silné účinky. Já jsem vám ukázala své oblíbené oleje a teď je řada na vás. Jaké pleťové a pečující oleje jsou u vás na prvním místě?

30 Shares
>
30 Shares
Share30