Jóga DVD – tipy

Ještě nedávno jsem řešila jeden problém. Určitě jsem se o něm již zmiňovala v mých předchozích článcích. Od té doby co jsem dokončila kurz jógy pro začátečníky, nemůžu najít ucházející studio v mém okolí. To, kam jsem chodila, je skvělé, ale všechny kurzy jsou plně obsazeny. Takže se chystám si tam zabrat místo na léto a pak doufám na každou další sezónu.

Dnes jsem byla na hodině hot jógy v jednom větším centru, kousek od mého bytu. Hodina byla fajn, ale na druhou stranu mě velmi odrazuje vysoká cena. Prošla jsem si také pár internetových stránek a popravdě mě nic nijak zvlášť nezaujalo. Jedno nebo dvě studia mi nepřišla tak špatná, ale opět bylo skoro vše plné.

V podobných situacích si vždy říkám, proč jsem se proboha neusadila v Praze, kde by podobný problém nikdy nenastal. Pak se ale projdu v Olomouci po náměstí, koupím si džbánek vína za pár kaček a svět je zase v pořádku.

CD mechanika od notebooku

DVD? Lepší něco, než nic

Řešení se nabízelo samo. DVD s několika lekcemi jógy by mi mělo do začátku léta plně vystačit. Jenže jsem musela bojovat se svou nenávistí ke všem cvičebním videím. Pár jsem si jich jednou půjčila od mámy. Všechno to byla devadesátková skákací cvičení zkombinovaná s posilováním.

Vždy jsem DVD vložila do přehrávače, chvíli podle něj cvičila, a pak naštvaně odešla. Co mě na tom rozčilovalo? Naprosto všechno! Od otravné nudné hudby, která se mísila s nepříjemně naléhavým hlasem instruktorky, až po dokonalé, nepotící se dívky v pozadí. Pořád jsem nad tím přemýšlela a nemohla se rozhodnout. Na druhou stranu jsem si říkala, že jógu mám ráda, tak proč to předem zatracovat.

Nakonec mě k objednávce přesvědčilo nepříjemné křupnutí v krku. Stejně jako mě tehdy zatuhlý krk přivedl k józe jako takové.

Stojí to za to?

Tak, DVD s krásnou blondýnkou na obalu jsem měla doma. Dohodla jsem se sama se sebou na dvou hodinách týdně. Dohoda to byla nadmíru troufalá. Přeci jenom není výjimkou, že se klidně i čtrnáct dní nepřesvědčím k tomu, abych konečně vyžehlila prádlo. Zatím to ale tak černě rozhodně nevidím. Tento týden jsem si zacvičila dokonce třikrát. Nebudu vám ale lhát. Na potřetí to bylo kvůli černému svědomí z předešlé ovíněné noci.

Ze samotného videa mám moc dobrý pocit. Nikdo na mě nekřičí a vše je tam moc pěkně vysvětleno. Instruktorka působí mile a 70 minut člověku příjemně uteče. Do 1. července si s tím snad vystačím.

Než začnete

První co musíte nutně udělat, je vypnout si mobil. Pokud pouštíte DVD rovnou z počítače tak odpojit Skype, Facebook nebo možná rovnou vypnout internet. Vyžeňte všechny potencionální narušitele z bytu nebo alespoň z místnosti. Já bohužel bydlím v natolik atypickém bytě, že si může o vyhnání koček do jiné místnosti nechat jen zdát. Snažím se je alespoň pár minut předtím nakrmit, aby se někam odvalily a tiše trávily.

dvě dýmající aroma tyčinky

Nezapomeňte také vyvětrat a pustit do místnosti světlo. Hudbu řešit nemusíte, ta je samozřejmě součástí videa. Mě se osvědčilo zapálit si vonnou tyčinku a udělat si před začátkem zelený čaj. Navodí mi to pocit, který jsem mívala před začátkem mého předešlého kurzu.

Nezapomeňte si obléknout pohodlné oblečení, čímž se rozhodně nemyslí kosticová podprsenka. Vždy myslete v první řadě na své pohodlí. Mám kamarádku, která chodí i na pilates s push-up podprsenkou. V tom je cvičení doma také skvělé. Nemusíte se bát toho, jak vypadáte, protože vás jednoduše nikdo nevidí. Pak si už jen rozložte podložku a můžete začít (ano i na koberec pokud si nechcete sedřít kolena).

Jóga patří i na vesnici

Možnost cvičit jógu díky DVD by se mohla líbit i lidem, kteří žijí na vesnicích či menších městech, kde také není jednoduché, ne-li nemožné, najít vhodný kurz. Sama jsem pár let na vesnici žila a vím, jak je někdy těžké skloubit hromadnou dopravu s časem, kdy se koná kurz v nejbližším městě.

Vy, co máte zahradu, můžete v létě vyzkoušet venkovní jógu. Za pár lekcí se ásany a to, jak jdou po sobě, naučíte nazpaměť. Pak už stačí jen zapnout zvuk a zacvičit si na čerstvém vzduchu.

0 Shares
>
0 Shares
Share