Shiatsu podložky – jak na ně

Shiatsu podložka nebo také futon je součástí každé domácnosti v Japonsku a já se ani nedivím. Je totiž skladná, pohodlná a dokáže být nepostradatelným pomocníkem při domácí masáži. Jak to všechno vím? Jednoho z mých Ježíšků totiž napadlo, že mi shiatsu podložku donese pod stromeček.

Samozřejmě chvíli trvalo, než mi došlo, co jsem si to vlastně rozbalila. Můj první tip byla podivně těžká deka. Svůj krásný bílý futon (vyrobený ze 100 % přírodního materiálu) jsem si odvezla do Prahy, kde už jsem ho stačila dvakrát využít.

Zde se můžete podívat přímo na futon, který mi teď leží doma na skříni:

Bílá shiatsu podložka Yogashop

K čemu všemu se dá použít?

Mimo již zmiňovanou shiatsu (ale i jakoukoliv jinou) masáž má pochopitelně i další využití. Někteří lidé ji pokládají na proleželé matrace, aby se jim lépe spalo. Já mám matraci novou, takže vám tento efekt nemohu potvrdit.

Dále se používá místo postele pro návštěvy. To už jsem vyzkoušet stihla. O Silvestru jsem nabídla futon kamarádce, která mi ráno nadšeně sdělovala, jak se jí krásně spalo.

Normálně ode mě dostane jen karimatku a spacák. Pak se vždy drží celou snídani za krkem a skuhrá. Jsem tedy ráda, že už své návštěvy neuvidím zničené tvrdou podlahou. Futony se celá léta používají k účelům lenošení, jako hrací plochy pro malé děti a dokonce k meditaci.

Meditaci jsem již zkoušela. Futon se dá se snadno přehnout v půlce, aby vám vytvořil stabilní plochu pro meditaci v sedě nebo ho nechte rozložený a užívejte si relaxaci v leže.

Co všechno potřebujete pro domácí masáže?

Doma nikdy nemasírujte nikoho na posteli nebo jen na holé zemi s dekou či ručníkem. V prvním případě je podložka příliš odpružená, ve druhém moc tvrdá. Proto je futon skvělým řešením. Byly doby, kdy jsem si myslela i na masážní lehátko. Jenže pak mi došlo, jak neskladné a nepraktické to je řešení.

Objednáte-li si shiatsu podložku, určitě ještě nezapomeňte dokoupit pár drobností. Zaprvé se neobejdete bez kvalitního masážního oleje. Vyzkoušet můžete třeba ajurvédský olej Yaman. Obecně doporučuji spíše namíchané kvalitní oleje (jojobový, ořechový, avokádový, lněný atd.) nebo olej s podílem vonných esenciálních olejů. Obyčejným nosným olejem nikoho neohromíte.

Kvalitní masážní olej z ajurvédské receptury

Nezapomínejte ani na dotvoření atmosféry. K tomu vám skvěle poslouží zapálená vonná tyčinka, plápolající plamínky svíček a uklidňující meditační hudba. Nemáte-li za sebou žádný masážní kurz, pořiďte si alespoň instruktážní knížku.

Nedávno jsem byla v knihkupectví a měli jich tam požehnaně. Doma mám jednu už hodně starou a základy se z toho dají vyčíst poměrně snadno. Hlavní je nikam nespěchat a zbytečně na to nejít silou.

Jste zvyklí chodit na masáže pouze k certifikovaným masérům nebo si občas doma navzájem vypomůžete např. se zatuhlou šíjí nebo namoženými svaly?

0 Shares
>
0 Shares
Share