Jóga a Zlín – tipy

Zlín je ode mě až příliš daleko, než abych se sbalila a zajela si na jógový výlet. Pokud však někteří z vás bydlí přímo ve městě nebo v jeho okolních vesničkách, neměli byste zbytečně vysedávat doma. Raději popadněte podložku na jógu, zachumlejte se do teplých svršků a probuďte své tělo ze začínající podzimní letargie. Já vám dnes poradím, která studia (případně místa) stojí za to ve Zlíně navštívit a ušetřím vás zdlouhavého googlování – jóga Zlín.

Opět jsem vybrala tři, pro mě nejzajímavější. Bohužel znám ze Zlína jen dva milovníky hospod a povalování, takže mi se seznamem nepomáhal žádný zlínský jógový nadšenec. Budete to tedy muset být vy, kdo studia vyzkouší a dá nám vědět.

Hatha jóga Zlín

Nejedná se o studio, ale o kurzy Hatha jógy s lektorkou Gabrielou Lukášovou. Ta pořádá jak venkovní, tak vnitřní hodiny. Venkovní jste už pochopitelně propásli, protože se konají od května do září. Takže si to nezapomeňte poznamenat do diářů pro rok 2015. Za mě mohu jógu pod širým nebem jedině doporučit a zařadila bych ji mezi povinnou zkušenost každého, kdo jógu pravidelně cvičí.

Hatha jógu si můžete zároveň zacvičit na skupinových hodinách ve vnitřních prostorách a to v Centru Arkána a v DDM Astra Zlín. Hodiny jsou otevřené a je možné se kdykoliv připojit. Vstupné je pro venkovní i vnitřní kurzy dobrovolné. Lektorka pořádá také vlastní semináře, proto se určitě vyplatí sledovat rozvrh akcí.

Podzimní fotka kola uprostřed města

Studio Zenenergy

V tomto studiu si můžete zacvičit celkem šest druhů jógy. Studio má příjemné vnitřní prostory, ze kterých přímo dýchá spojení s přírodou. Uvnitř naleznete šatny, sprchy a harmonicky sladěný interiér. Co mě zaujalo, je krásná venkovní terasa, kde lze za teplého počasí cvičit jógu. Teď na podzim a v zimě si jí sice moc neužijete, ale aspoň se budete mít na co těšit.

Ceny za jednotlivé lekce jsou vždy stejné. Je tedy jedno, jaký druh jógy si vyberete. Jednorázový vstup na 60 minutovou lekci stojí 110 Kč a na 75 minutovou lekci 130 Kč. Určitě se však zeptejte na možnost nákupu deseti lekcí za zvýhodněnou cenu.

Satyam Studio

Satyam studio vás hned na první pohled okouzlí svým dokonalým jógovým interiérem. Je vidět, že nad přípravou studia někdo přemýšlel a rozhodl se vykročit z klasického standardu (nová podlaha, oranžové stěny). Setkáte se zde pouze s lektorkami a dostanete na výběr celkem ze sedmi kurzů (včetně jógy pro děti) a jedenácti otevřených lekcí.

Ceny se pohybují od 80 do 150 Kč za hodinu. Většina kurzů je v této době již uzavřena. Na vypsání nových si budete muset počkat, předpokládám někdy do začátku prosince (ideálně napište do studia e-mail). Ještě před zaplacením celého kurzu, si zajděte alespoň na jednu otevřenou lekci. Je dobré vědět, zda se v prostředí studia cítíte dobře a dokážete se během cvičení uvolnit.

Na závěr bych ráda zmínila, že se ve Zlíně cvičí Sahadža jóga. Není to tak dávno, co jsem o ní psala článek. Více informací proto hledejte tam.

0 Shares
>
0 Shares
Share