Vrkšásana

Tato ásana je velice oblíbenou balanční pozicí. Do Vrkšásany přecházíme z pozice Tadásany, Hory. V Tadásaně zatáhnout pánevní dno (Mulla bandha) a spodní břicho (Udhiana Bandha), pokrčit pravé koleno a umístit pravou patu do rozkroku. Ruce spojit nad hlavou, buď jsou paže protažené a nebo vytvořit z paží kosočtverec. Po chvíli je možné spojené dlaně umístit kolmo k hrudní kosti, Namasté Mudra.

Celou dobu, kdy vstupujete do pozice a stojíte již v pozici, je potřeba se dívat pouze na jednou místo. Je to buď nějaký bod, který je výše než Vaše oči (například na stropě) a nebo bod v prostoru, který určíme tak, že se vaše prsty na rukou spojené ve špetku dotknou spodního konce hrudní kosti a pak ruku protáhneme dopředu, aby byla špetka umístěna právě proti spodnímu konci hrudní kosti v prostoru. A tam se díváte.

Po celou dobu provádění ásany máte zapojené oba zámky, mulla bandha a udhiana bandha.

V udržení se v ásáně Vám pomůže pocit, že skrz chodidlo prorůstají kořeny do země jako kořeny stromu.

Zkontrolujte, jestli jsou ramena dole, boky pokud možno co nejvíce kolmo na  dolní končetinu (hlídáme, aby se boky nestáčely), totéž platí i o hrudníku a ramenech.

5 nádechů ,výdechů a vyměnit nohu.

Plusy této ásany – při praktikování Vrkšásany určitě cítíte, jak se vám posilují dolní končetiny. Dále pak rozvoj rovnováhy, koncentrace, vyrovnání se se situacemi, jak přicházejí.

Přeji příjemné chvíle strávené s jógou

Blanka

0 Shares
>
0 Shares
Share