Vánoce = obžerství a shon? Máme pro vás letos opět dárek na míru!

V posledních letech se mi zdá že, Vánoce jsou spíš svátkem obžerství a shonu. Ne svátkem pokoje, klidu a míru. I tenhle rok mě týden před Štědrým dnem o tom přesvědčovali blázniví lidé v obchodech a na ulicích. Je šílené, co dnes někdo dokáže udělat pro kus jídla. Dnes.

Když všeho máme dostatek a někdy i víc.

Tyhle Vánoce jsem se rozhodla naordinovat si pořádnou dávku oddechu. Přeci v bytě uklízím celý rok, takže nepotřebuji mít zářivě lesklá okna a podlahy zrovna na Vánoce. V průběhu roku si dopřeji jídlo, které mám ráda. Takže třeba takové opekance – tradiční vánoční slovenské jídlo – jsem si udělala už v létě. Protože jsem na ně měla chuť. Alespoň nemám o Vánocích tendenci jíst všechno. Jenom proto, že jindy to už neochutnám.

Cukroví jsme si dělali na Mikuláše, abychom zbytečně nenakupovali sladkosti v obchodě. Na vánoční čas jsme si nechali pouze perníčky. Vlastně ani nerozumím vánočnímu obžerství. Lidé často vědí, že jim pak není dobře a chvíli po Vánocích přicházejí výčitky. Neměli bychom se právě o Vánocích snažit k jídlu přistupovat s pokorou? Myslet na ty, kteří třeba o večeři ani nesnívají?

Přeji si, aby Vánoce nebyly o jídle, alespoň ne o jeho množství. A o obrovských zásobách, jako by se blížil hladomor. Pokud ale třeba i vy zhřešíte, nebo máte chuť na povánoční změnu jídelníčku, máme pro vás krásné řešení. 

Během letošního roku jsme pro vás připravili novou detoxikační výzvu a startujeme brzy – 3.1.2020. Přihlaste se co nejdříve.

Možná si někteří vás pamatují tu z roku 2017 – pokud ano, tak letos máme pokračování:-) Opět to bude zaměřené především na zdravé jídlo. Tentokrát jsme se inspirovali ájurvédou a tradiční čínskou medicínou + dalšími chutnými recepty.

Jak vidíte, nebude to jenom o jídle. Téměř každý den na vás čeká i bonusový tip v podobě nějaké aktivity. Ale nebojte! Dopřejeme vám i relax a odpočinek. O tom by přece měla každá detoxikace být.

Věřím tomu, že si celý měsíc užijete a podělíte se pak s námi o vaše dojmy a zážitky. Já se do výzvy asi taky zapojím. Alespoň nebudu muset celý měsíc přemýšlet nad tím, co uvařím! 🙂 A budu mít více času na sebe a věci, které miluji.

To přeji i vám. Ne jenom během výzvy, ale i během Vánoc a celého následujícího roku!

Nový rok 2018

 

83 Shares
>
83 Shares
Share83