Pohodlné sady na meditaci? Máme tipy!

Meditace je báječná činnost, která nám dovolí vymést z hlavy všechen nepořádek a urovnat si věci do pečlivě seřazených komínků. Je jedno, zda dáváte přednost každodenní meditační desetiminutovce nebo se celý týden těšíte na svou víkendovou hodinu relaxu. Vždy je nutné si pro tento účel vytvořit příjemné prostředí a především pohodlné místo k usazení.

K tomu vám samozřejmě může příležitostně posloužit deka nebo podložka na jógu, ale věřte, že není nad kvalitní sadu na meditaci. V dnešním článku vám proto přiblížím přesně jednu takovou.

Co vše sada obsahuje?

Zelená sada na meditaci

Konkrétně s tímto typem sady na meditaci (vidíte na obrázku výše) získáte meditační podložku a meditační polštář. Obě dvě pomůcky jsou ručně vyráběné z čistě přírodních materiálů. Na obrázku vidíte sadu v zeleném provedení, ale výrobce dodává ještě dalších šest veselých barev.

Podložka na meditaci je vyrobená z bavlny a plná několika bavlněnými vrstvami. Proto je příjemně měkká a zabraňuje otlačení kotníků či kolen. Zelený potah je snímatelný a lze ho bez problémů vyprat v pračce. Dostanete ji i s praktickým bavlněným popruhem pro snadné uskladňování a přenášení (váha 3,6 kg).

Meditační polštář se jmenuje Zafu má bavlněný potah a je plněný vláky ze stromu kapok. Díky tomu si dlouho udrží svůj tvar a nestane se z něj nepoužitelná packa. Váží 1,5 kg.

Lze ji využít i jinak než k meditaci?

Modlitební a meditační chrám

Obě dvě pomůcky jsou báječnými společníky pro meditaci v sedě. Podložka je vhodná pro turecký sed i sed na patách. Polštářek vám pomůže během meditace srovnat záda a po celou dobu správně držet tělo. Jistě se shodneme, že vám obsah této sady na meditaci pomůže déle udržet soustředění. Oddálí totiž rušivé myšlenky na nepohodlí, které s sebou zákonitě přináší sedění na nepohodlném nebo nevhodném povrchu.

Meditační polštářek však můžete využívat zároveň při cvičení jógy při pozicích spojených s tureckým sedem. Stejně tak podložka může najít další využití jako pomocník při náročnějších ásanách – po přehnutí zastane funkci podpůrného polštáře na jógu.

Víte o někom, kdo pravidelně medituje? Pošlete mu tento článek jako inspiraci k vylepšení jeho meditačních schopností.

6 Shares
>
6 Shares
Share6