Tipy na pomůcky na meditaci

Do nedávna jsme já a meditace nebyli vůbec dobří přátelé. V určité formě jsem se k ní vždy přiblížila pouze na hodinách jógy. Po 60 minutách usilovného protahování a posilování celého těla na mě má několika minutový odpočinek v pozici mrtvoly přímo blahodárný účinek. Doma jsem o ní nikdy moc nepřemýšlela. Psychickou únavu jsem řešila šálkem zeleného čaje nebo odpoledním šlofíkem.

Jenže se toho za poslední měsíc stalo tolik, že jsem si potřebovala rovnat myšlenky častěji, než kdy dříve. Příští rok mně čeká spoustu změn a právě díky meditaci jsem se na ně začala těšit, místo toho, abych se neustále strachovala a malovala čerta na zeď.

Prozatím si při ní vystačím se složenou dekou, prázdným bytem a pohodlným oblečením. Ráda bych si ale postupně pořídila meditační polštář a možná ještě malu. Dobře načasovaná a nikým nerušená meditace (pozor na domácí mazlíčky) může člověku pomoci lépe, jak sklenička vína nebo tabulka čokoládu. Na rozdíl od jmenovaných neřestí vás dokáže dovést k řešení vašeho problému.

Dnes se podíváme na tři pomůcky, které vám umožní lépe se soustředit a uvolnit svou mysl novým myšlenkám. Také bych se porozhlédla po meditační hudbě a vonných tyčinkách.

1. Něco pod zadek

červený meditační polštář Yogashop

Meditační polštářek je skvělá vychytávka pro ty z vás, kteří (stejně jako já) v pozici mrtvoly usínají, místo aby meditovali. Díky němu vydržíte delší dobu v tureckém sedu, aniž byste si přeseděli nohy. Sedění na polštářku vám umožní lepší držení těla a tím pádem i lepší dýchání. Konkrétně tento, je vyroben z bavlny a vláken stromu Kapot. Při nákupu pomůcek pro meditaci bych vám doporučila začít právě tímto kouskem.

2. Něco pod zadek podruhé

modrá podložka na meditaci Yogashop

Další způsob pro pohodlné sezení vám přináší meditační podložka. Je vhodná pro ty z vás, kteří dávají přednost sezení přímo na zemi. Vaše klouby a kosti budou pěkně na měkkém. Tato podložka se dá jednoduše složit na polovinu a převázat provázkem. Lehce se přenáší díky přišitému popruhu. Je ušita z bavlny a tak jí můžete prát v pračce (má snímatelný obal).

Stejně jako polštářek je v dostání v několika přírodních barvách. Možnost snadného přenášení z ní dělá ideální meditační pomůcku do kanceláře.

3. Mala pro zlepšení koncentrace

azuritová meditační mala

Mala pomáhá meditujícím lidem k lepšímu soustředění. Dá se sehnat krátká, ale i dlouhá. Záleží jen na vás, jakou délku budete preferovat. Prodává se v mnoha barevných provedeních. Při meditaci ji člověk drží v jedné ruce a postupně otáčí po jednotlivých korálcích. Přitom se říká vybraná mantra (například Ra Ma Da Sa). Tak daleko jsem se ještě nedostala. Vůbec bych se však nebála si vyzkoušet i takovýto způsob meditace.

Navíc jsou maly neuvěřitelně krásné a propracované. Stačí se jen podívat na následující fotku dlouhé maly vyrobené z lazuritu. Na konec článku přikládám zajímavé video z Youtube, kde je ukázáno, jak se mala používá.

Zde je příklad mantry, kterou doporučuje přímo prodejce k výše zmiňované dlouhé male:

Om Sri Rama Jay Rama Jaya Jaya Rama
Om Shri Dhanvantre Namaha

Dejte meditaci šanci a uvidíte, jak skvělý čistič hlavy a třídič myšlenek to může být. A jak jste na tom vy, má někdo z vás zkušenosti např. s malou?

YouTube video

0 Shares
>
0 Shares
Share