Trápí vás astma? Vyzkoušejte solný inhalátor

Jestliže máte problémy s astmatem, tak jste už jistě navštívili solnou jeskyni. Dýchání ionizovaného solného vzduchu totiž pomáhá léčit respirační potíže. Jenže návštěva takové solné jeskyně vyjde na pár set korun a pro viditelné výsledky je nutné chodit alespoň jednou týdně. Naštěstí existuje náhrada v podobě solného inhalátoru.

Tento inhalátor je vlastně taková malá solná jeskyně do kapsy. Díky němu můžete vdechovat solný vzduch kdykoliv si najdete klidnou chvilku.

Na jakém principu funguje?

Solný inhalátor na astma

Solný inhalátor se skládá z keramické nádobky s dírkami na vzduch ve spodní části, látkového pytlíčku a korkové zátky. Pro jeho používání si ještě budete muset pořídit hrubozrnnou himálajskou sůl.

Ta je oproti klasické soli bohatší na minerály (růžové zbarvení je způsobeno obsaženým oxidem železitým). Himálajská sůl je navíc naprosto přírodní a neprochází žádným chemickým zpracováním.

A teď už k samotnému používání inhalátoru. Do přiloženého látkového sáčku nasypete himálajskou sůl a sáček vložíte dovnitř inhalátoru. Otvor uzavřete korkovou zátkou a je hotovo. Pak už jen stačí inhalátor vložit do úst a co nejdéle dýchat solí obohacený vzduch.

Vždy se nadechujte ústy a vydechujte nosem. Do inhalátoru nikdy nepřidáváme žádné tekutiny. Nemusíte ho nahřívat ani jinak speciálně upravovat. Vše je jednoduché a prosté.

Účinky na lidské zdraví

Spodní strana solného inhalátoru

Této léčebné metodě se říká terapie suchou solí, speleoterapie nebo halotereapie. Objevil ji poslký lékař F. Bochkowsky a používá se již od roku 1800. Látky, které sůl uvolňuje do vzduchu pomáhají rozpouštět hlen a usnadňují jeho vykašlávání.

Samotné astma je vlastně zánět způsobený špatnou reakcí imunitního systému daného člověka. Ionizovaný solný vzduch pomáhá tento zánět tlumit a uvolňuje tak oteklé dýchací cesty. Doporučuje se dýchat klidně a neprovádět zbytečně hluboké nádechy.

Tip: Vyzkoušejte speciální sestavu na astma, najdete ji v díle Jóga terapie.

Není to však náhrada za klasický inhalátor, který vám předepíše váš lékař. Solný inhalátor je vhodný jako doplňková přírodní léčba, která je finančně nenáročná a přesto účinná.

Přírodní léčitelé dále doporučují astmatikům celkovou detoxikaci organismu, přechod na zdravý jídelníček a pobyt na čerstvém vzduchu. Ani jóga pro vás nemusí být úplně k zahození, právě naopak. Jogínská dechová cvičení pomáhají zvyšovat kapacitu plic a pravidelné cvičení jógy posiluje organismus.

Trpíte na astma? Bojujete proti němu pouze s pomocí moderní medicíny nebo jste vyzkoušeli i některou z alternativních cest?

1 Shares
>
1 Shares
Share1