Tipy na podzimní detoxikaci

Prohřáté slunečné dny pomalu střídá sychravé podzimní počasí a nastává období chřipek a nachlazení. V důsledku nedostatku slunečního svitu často přichází i úbytek energie a naše nálada může mírně klesat dolů stejně jako rtuť na teploměru. Důvodem může být přetížený organismus, který by potřeboval odlehčit, vyživit a připravit na zimní měsíce.

Není ideálním řešením zahnat podzimní chmury čokoládou nebo dalším hrnkem kávy. Abychom se vyhnuli depresím a podzimním virozám, je dobré naše tělo trochu podpořit a posílit imunitu.

V podzimním jídelníčku by proto neměla chybět dostatečná dávka vitaminů, ideálně ze sezónních plodů. Je dobré vyhnout se chemicky upraveným potravinám, polotovarům, nadbytečnému množství soli a uzenin. Také bychom neměli zapomínat na dostatečný přísun tekutin.

Ráno dělá den

Říká se, že jaké máme ráno takový máme celý den. Začneme-li ráno zdravými návyky, je velká pravděpodobnost, že se na zdravé vlně udržíme celý den. Zde je pár tipů, co bychom pro sebe ráno mohli udělat a tím podpořit přirozenou detoxikaci těla.

Tip: Na detoxikaci organismu je dobré cvičit sestavu na rozproudění lymfy. Vyzkoušejte těchto 7 cviků na podporu lymfatického systému.

  1. Přivstaňte si, abyste měli ráno dostatek klidu a vyhnuli se tak stresu.
  2. Dopřejte si ranní sprchu. Střídavé sprchování teplou a studenou vodou povzbudí organismus, rozproudí lymfu a probere vás lépe než hrnek kávy.
  3. Snídani zvolte lehkou a výživnou. Spoustu inspirace jsme pro vás připravili v naší nové smoothie výzvě. Proč je vhodné zařadit smoothies do našich jídelníčků, si můžete přečíst v tomto článku.
  4. Nastavte vaši mysl na to příjemné, co vás v následujícím dni čeká a všechny starosti zkuste odložit stranou.
  5. Zacvičte si pozdrav slunci nebo se alespoň protáhněte. Podrobně se pozdravu slunci věnujeme v tomto článku.

Podzimní dary přírody

Není nutné utrácet za drahé potravinové doplňky, příroda nám v tuto chvíli nabízí spousty „superpotravin“, které podpoří naši imunitu přirozenou cestou. Do svého jídelníčku tak zařaďte brusinky, ořechy, kapustu, zelí…  a občas si uvařte čaj z čerstvých šípků. (Určitě nějaký keř ve vašem okolí najdete – další důvod proč si udělat příjemnou procházku a nadýchat se čerstvého vzduchu)

sipek

Pouhá změna jídelníčku však nestačí, měli bychom „detoxikovat“ i nezdravé návyky, které nás obírají o životní energii. Častý stres, spěch a shon, nedostatek pohybu a čerstvého vzduchu nám na zdraví rozhodně nepřidají. Proto je vhodné dopřát si dostatek pohybu, ale zároveň i odpočinku. Najít si zdravou hranici mezi prací a zábavou. Udělejte něco také pro povzbuzení vaší duše – přečtěte si zajímavou knihu, meditujte nebo se třeba projděte po lese.

„Je lepší udělat si čas na zdraví teď, než později na nemoc.“

A jaké jsou vaše tipy na podzimní splíny? 🙂 Podělte se s ostatními do komentářů! Máte-li chuť udělat něco pro své zdraví, přihlašte se do naší smoothie výzvy už teď.

17 Shares
>
17 Shares
Share17