Tipy na jógové festivaly v České republice 2019

Jaro se blíží a s ním nejen krásné a teplé počasí, ale také spousta festivalů! Já osobně miluji festivaly o jídle, kde můžu ochutnat spoustu nových pokrmů, vypozorovat zajímavé recepty a užít si s přáteli den posedáváním na louce a pozorováním kuchařského umění. Dalším z mých oblíbených typů jsou určitě hudební festivaly a samozřejmě, festivaly zaměřené na jógu, meditaci a osobní rozvoj!

V tomto článku si představíme pár těch nejvýznamnějších v České republice, které se konají v tomto roce 2019.

Yogafest Zlín

Termín: 8.-9.3.2019

Místo konání: Filmový uzel Zlín

O co jde hlavně?: Jógové lekce, workshopy, přednášky, pohoda a skvělá atmosféra!

Teprve druhý ročník festivalu, ale má rozhodně co nabídnout! Zlín je blízký mému srdci, neboť pocházím z nedaleka, a tak si tento festival rozhodně nenechám ujít. Zaujal mě konáním v nevšedních prostorech nově zrekonstruovaného Filmového uzlu Zlín na Filmových ateliérech. A jak slibují organizátoři, můžeme se těšit na spoustu lekcí jógy, přednášky, meditace, výborná vegetarianská strava a dezerty, jarmark s jógovým oblečením, přírodní ajurvédskou kosmetickou a mnohé další!

Více info zde: www.yogafestzlin.cz

Yoga & Dance Spring Festival Ostrava

Termín: 25.-28.4.2019

Místo konání: Dolní Vítkovice – Důl Hlubina Ostrava

O co jde hlavně?: Meditace, ashtanga jóga, přednášky, světoví prezentéři, thai jóga masáže, raw food, výborná kávička

Tento festival není žádným nováčkem, koná se letos již poosmé. Jako jeden z mála v České republice se jedná o festival mezinárodní, tudíž se zde můžete potkat s účastníky z celého světa, také se světově uznávanými přednášejícími a lektory. Program je nesmírně bohatý a na své si přijdou jogíni všech úrovní a věkových kategorií.

Více info zde: jogafestival.cz

Jóga pro dobrou věc – charitativní jógový festival

Termíny a místa konání: 17.3. Hradec Králové, 30.3. Liberec, 13.4. Brno, 11.5. Příbram, 8.6. České Budějovice, 21.9. Teplice, 13.10. Rokycany, 9.11. Ostrava, 23.11. Praha

O co hlavně jde?: Cvičení jógy , zábava, vynikající jídlo a pomoc těm, co ji potřebují.

Nádherná myšlenka, skvělý nápad a já osobně jsem vždy nesmírně nadšená a dojatá z projektů jako je tento. Charitativní akce, která spojuje cvičení jógy, zábavu a vynikající jídlo s pomocí těm, co ji potřebují. Program je zaměřený na cvičení jógy s těmi nejlepšími českými lektory a veškerý výtěžek jde na neziskovou organizaci Seniorem s radostí. Tak si přijďte zacvičit a podpořit dobrou věc! Letos v devíti městech v České republice.

Více info zde: www.jogaprodobrouvec.cz

Weleda jóga turné – Žijte jógu 2019

Termíny a místa konání: 23.2. Tábor, 24.3. Chomutov, 3.3 Beroun, 9.3. Trnava, 31.3. Pardubice, 28.4. Trutnov, 18.5. Piešťany, 19.5. Vsetín, 26.5. Brno, 5.10. Praha, 2.11 Žamberk, 3.11. Krásná Lípa, 10.11. Bedřichov, 17.11. Plzeň

O co hlavně jde?: Setkání se s přáteli a zájemci o jógu, inspirace, pohodová a radostná atmosféra.

Letos na čtrnácti místech České republiky! Turné s Václavem Krajčíkem, předním lektorem jógy, kterého zná určitě každý z nás. Chcete si zkusit zacvičit jógu s těmi nejlepšími? Potom si udělejte čas na Weleda jóga turné a jak slibují organizátoři – Žijte jógu! Turné je inspirativní, pohodové a plné pozitivní energie. A o to jde, ne? 😉

Více info zde: www.vaclavkrejcik.cz/turne-2015-detail/weleda-joga-turne-zijte-jogu-2019-290

No a nakonec jsem si pro vás připravila ještě jeden tip navíc. Není to typický „jógový festival“, ale je to úžasná akce, která souvisí jak se zdravým životním stylem, cvičením, meditací a osobním rozvojem. Jedná se o:

Festival Evolution

Termín: 22.-24.3.2019

Místo konání: Výstaviště Praha Holešovice

Jarní Festival Evolution slibuje ve třech dnech vskutku velmi nabitý program. 7 poódií,  200 účinkujících. Můžete se těšit na velké množství přednášek od těch největších českých odborníků z oblasti zdraví, osobního rozvoje, výchovy dětí, alternativní směry, zdraví, pohybu. Je to jedna z akcí, kterou si nenechám ujít již několik let (letos je to patnáctý ročník!) a vždy příjemně překvapí.

Více info zde: www.festivalevolution.cz

To byla malá ochutnávka letošních českých jógových festivalů a jak se na to tak dívám, tak se rozhodně máme na co těšit! 😉

162 Shares
  • >
    162 Shares
    Share162