Jsme tichou protáhlou sfingou

V tomto článku, bych vás chtěla naučit pozici sfingy. Naučíme se, jak jemně protáhnout celou páteř a dodat jí pružnost a otevření. Jedná se o výchozí pozici v leže. Takže jdeme na sfingu.

První bod – Leh na podložce

V prvním bodě si roztáhneme podložku na nějaké příjemné místo a lehneme si na ní. Necháme  tělo odpočinout po celém pracovním dnu, či tento cvik můžeme udělat ve volné chvilce. Nohy necháme volně rozpadnout a ruce si můžeme zkřížit pod čelo a zavřeme oči. Prodýcháme tento moment odpočinku a  zlehka prohoupeme bříško a pánev ze strany na stranu a tím promasírujeme orgány a připravíme tělo na následný krok. Ještě pár dechů, kdy dech zpomalíme a zklidníme srdíčko.

Druhý bod – Připravíme tělo a dostáváme se do pozice

Když už jsme dostatečně uvolnění, připravíme tělo na další krok. Ruce si připravíme pod ramena, lokty máme mírně pokrčené. A nyní nádech zvedáme hrudník s hlavou a rameny.

Nohy jsou uvolněné, ale pokud máme problémy s bedry, tak můžeme stehna jemně zatnout. Nyní jsme v pozici sfingy. Hrudník máme široký a otevřený, ramena jdou od uší a hlava je vztyčená vzhůru. Prodýcháme tuto asánu. Záda a bedra jsou v protažení. Celá páteř se protahuje obratel po obratli.

A až budeme cítit dostatečné prodýchání a uvolnění, s  hlubokým výdechem tělo uvolníme a necháme klesnout na podložku. Odpočineme a zavřeme oči. 

Celý tento proces můžeme opakovat, jak je nám to příjemné. Takže Vám přejí příjemné „sfingování“ jogíni a máte zkušenosti s touto pozicí? Výhoda této pozice je ta, že si jí můžete udělat i na pláži či jen tak u vody 🙂 na dece.

Veronika

52 Shares
>
52 Shares
Share52