Tibetské zvonečky Tingsha aneb meditace s pomocí zvuku

Z meditačních hudebních nástrojů (jestli je tak mohu nazvat) jsem vám již přiblížila tibetské zpívající mísy. Pokud vás však zajímá i menší a levnější varianta mediačního nástroje, zkuste prstové činelky Tingsha. Jejich krásný zvuk vám pomůže navodit příjemnou náladu a potřebné soustředění. Oproti míse mají tu výhodu, že se dají schovat do krabičky nebo pytlíčku a přenášet s sebou kamkoliv po světě.

Činelky, kterým se také říká zvonečky Tingsha jsou vyráběny ze slitiny bronzu, podobně jako zpívající mísy. Právě to dodává jejich zvuku takovou harmonizační sílu. Činelky jsou prstové, protože se drží v ruce a manipulaci s nimi zvládne skutečně každý. A jaké si konkrétně pořídit?

Střední činelky pro domácí meditaci

Doma se může člověk nejlépe uvolnit a nechat se libovolně dlouho unášet na vlnách meditace. Podle mě by se měl každý alespoň jednou za týden zastavit, posadit se do tureckého sedu a vyčistit si pomocí meditace hlavu. Já mám vždy ten den nejvíce dobrých nápadů a vše se mi pak zdá jednodušší a jasnější. Činelky Tingsha nebo také tibetské kartálky jsem zatím k tomuto účelu nepoužívala.

Bronzové činelky Tingsha

Bez hudby se ale neobejdu a bylo by fajn si ji vytvářet sama, právě pomocí činelek nebo tibetské zpívající mísy. Zvuk činelek má totiž očistné, relaxační a léčivé účinky na lidské tělo i mysl. Jejich frekvence ovlivňuje frekvenci mozkových vln a celkově vás zklidní. Byla by škoda o něco takového přijít. Sice si můžete najít záznam jejich zvuku na Youtube, jenže to prostě není ono.

Jak vidíte na fotce, vypadají jako malé činelky. Jsou připojené koženým páskem a mají na sobě krásné orientální ornamenty. Činelky z fotky si můžete zakoupit zde. Jejich průměr je 7,5 cm a obě dohromady dvě váží půl kila.

YouTube video

Na Youtube jsem našla video, kde jsou přesně ty samé rozeznívány (druhé v pořadí). Může vám sloužit jako krátký manuál. Jak vidíte, není to nic náročného ani složitého. Prostě jen chytíte oba konce provázku a cinknete jednou hranou činelky do druhé. Nakonec zavřete oči a nechte své myšlenky plynout. Pokud chcete posunout meditace ještě o kus dál, vyzkoušejte meditační korálky.

10 Shares
>
10 Shares
Share10