Srdeční čakra – jak ji podpořit domácí kosmetikou?

Čtvrtá srdeční čakra bývá znázorňována jasně zelenou barvou a najdeme ji uprostřed hrudi. Ostatně podle umístění můžeme trochu usuzovat i na oblasti, které se s ní pojí. Patří mezi ně láska, porozumění, soucit, odpouštění, laskavost, štědrost, ale na druhou stranu i sebeláska. Je centrem léčivé síly. Spojuje ostatní čakry i nás s okolním světem – vesmírem.

Jak podpořit tuto čakru prostřednictvím bylinek, třeba v domácí kosmetice?

Bylinky podporující srdeční čakru

Srdeční čakru můžeme podpořit používáním řady bylinek. Na zahrádce najdeme třeba majoránku, anděliku, chmel, kopřivu, šalvějbazalku nebo fialky. Z esenciálních olejů můžeme sáhnout po citrusech, levanduli, cypřiši, ylang-ylangu či santálu. Růže a jasmín a výtažky z nich rovněž pomohou posílit tuto čakru.

Krém na ruce s levandulí

Levandule je úžasná univerzální léčivá bylinka. Krásně voní, pozitivně působí na psychiku a mimo jiné posiluje čtvrtou srdeční čakru. Moc příjemná bude třeba v krému na ruce.

Krém na ruce se vyrábí spojením vodní a olejové složky za pomocí emulgátoru. Proces je to velmi jednoduchý. Výběr emulgátoru je z velké části otázkou sympatií, na trhu existuje řada možností. V tomto receptu najdete emulgátor Olivem 1000, vyrobený z olivového oleje. Je určený k výrobě emulzí typu olej ve vodě, přičemž není třeba používat žádné další látky k dosažení a udržení pěkné krémové konzistence.

Jelikož se jedná o výrobek obsahující vodu, velmi se doporučuje použití širokospektrého konzervantu. Dobře poslouží například Cosgard.

Recept na jednoduchý krém s levandulí

Budeme potřebovat (na zhruba 50 ml):

  • 36 g/ml destilované nebo kojenecké vody
  • 12 g oleje, např. mandlového nebo slunečnicového
  • 3 g emulgátoru, např. Olivem 1000
  • 30 kapek levandulového esenciálního oleje
  • konzervant, např. 10 kapek Cosgardu

Na pomoc budeme potřebovat kapučínovač, malý mixérek nebo metličku

Připravíme si vodní lázeň – vezmeme si hrnec, do kterého se vejdou dvě nádobky na suroviny, natočíme do něj asi 2 cm vody a dáme hřát.
Do jedné nádobky si odvážíme vodu, do druhé olej a postavíme je do vodní lázně.
Jakmile začne voda v hrnci lehce perlit, do nádobky s olejem vsypeme odvážený emulgátor a necháme rozpustit.
Po rozpuštění emulgátoru vyndáme nádobku s olejem i vodou ven. Ohřátou vodou vlijeme do směsi oleje a emulgátoru a mícháme.
Jakmile se obě složky spojí, můžeme nádobku vložit do misky se studenou vodou. Dále mícháme, dokud krém nezhoustne a neochladí se na pokojovou teplotu.
Do vychladlého krému vmícháme esenciální olej a konzervant a přemísťujeme do nádobky.

Tento recept skvěle poslouží jako základ pro výrobu různých lehce hutnějších krémů. Ve většině případů počítáme s 20 kapkami esenciálního olej. U levandule si však můžeme dovolit vyšší dávkování, proto jsem ho v receptu zvýšila na 30 kapek, aby voněl intenzivněji.

Dalším způsobem, jak krém vylepšit, je nahrazení vody vodou květovou. Třeba růžovou. Ta se báječně hodí právě i pro posílení srdeční čakry.

Pavla
www.dify.cz

12 Shares
>
12 Shares
Share12