Bio opalovací krémy

Ono pověstné “ale“ jistě straší všechny z vás, kteří se celou zimu těší jen na to, jak se v létě vyvalí na deku a oddají se nekonečnému opalování. Hnědá pokožka je skvělá. Člověk díky ní vypadá zdravější, štíhlejší a konečně mu sluší i bílá barva. Má to, ale jeden háček. Dlouhé vystavování se slunečním paprskům s sebou přináší také mnoho rizik.

I absolutní dermatolog laik, jako jsem já, zná tyto základy:

  • Je prokázáno, že nadměrné vystavování se slunci způsobuje předčasné stárnutí pokožky (!!!). O to snad nikdo z nás nestojí. Proto jsem zatvrzelý fanda krémů, klobouků a slunečních brýlí.
  • Pobyt na slunci významně zvyšuje riziko rakoviny kůže. Pozor by si měli dávat především lidé, kteří mají tuto anamnézu v rodině.
  • Opálená kůže je super, ta spálená už tolik ne. Nic se nemá přehánět a pro opalování to platí dvojnásob

Jak to dělám já?

Rovnou se vám přiznám – nejsem velký milovník opalování. Není to tak, že bych za to lidi odsuzovala nebo by se mi nelíbila opálená kůže. Jen se prostě sama neopálím, i kdybych si rozložila lehátko uprostřed pouště a namířila na sebe dvacet zrcadel. Kůže by se mi jen spálila a znovu oloupala do bíla.

V létě mé nohy a ruce září do všech stran. Na základní škole mě kvůli tomu děti přezdívaly hermelín (kdo by se jim divil). Takže jsem se rozhodla, že když se neopálím, tak se můžu s klidem namazat od hlavy až k patě vysokým faktorem a bude to jedno.

Letos poprvé jsem si koupila voděodolné bio krémy na opalování. Ještě je nemám zas tak ozkoušené, ale párkrát jsem si v nich vyšla na zahradu a ani stopa po spálení. Tak se na ně podíváme trochu blíž.

Bio ochrana pro celé tělo

opalovaci-mleko-sun-spf-30-sun-milk-200-ml

Někteří zarputilí vyznavači bio kosmetiky se často spokojí s přirozenou ochranou, kterou poskytuje kokosový olej. Což je něco okolo 8 SPF a to mě rozhodně nestačí. Neuznávám krémy s nižším faktorem než je 30.

Proto jsem sáhla po tomto mléku na opalování od Lavery. Obsahuje ochranný minerální filtr a výtažek z bio měsíčku lékařského. Navíc je voděodolný, což jsem ještě bohužel neměla možnost otestovat. Stejně se vždy po koupání utírám ručníkem a tak se opětovnému namazání nevyhnu. Oba dva krémy moc pěkně voní a dobře se rozmazávají. Tentokrát nemám ani výtku k ceně, protože se mi zdá celkem přijatelná.

Co s obličejem?

opalovaci-krem-pro-citlivou-plet-sun-spf-30-sensitive-sun-cream-75-ml

Při výběru krému na obličej jsem měla trochu potíže. Není vůbec jednoduché sehnat takový bio produkt s vysokým faktorem (minimálně 30, radši 50). Nakonec jsem se rozhodla pro kompromis a pořídila si krém, který není výhradně určený pro ochranu obličeje a dekoltu. Tento opalovací krém pro citlivou pleť od Lavery s ochranným faktorem 30 naštěstí splnil má očekávání.

Je velmi příjemný a vůbec neštípe (nemažu si ho okolo očí). Z hlediska složení k němu také nemám žádné výtky. Jsou v něm obsaženy jen 100 % přírodní látky s přídavkem bio pupalkového oleje. Díky minerálnímu ochrannému filtru se člověk nespálí (při dodržování pokynů na obalu) a může si léto vychutnat plnými doušky.

A jak jste na tom vy, dáváte přednost bio krémům na opalování nebo vám na původu ingrediencí v tomto případě nezáleží?

9 Shares
>
9 Shares
Share9