Cestovní podložka na jógu

Jóga a cestování k sobě určitě patří. Je jedno, zda se chystáte na čtrnáct dní do tropického ráje nebo naopak do chladných hor. Vždy se najde chvíle, kdy si můžete rozložit podložku na jógu a zacvičit si na čerstvém vzduchu. A věřte, že nic vám nedodá po ránu tak osvobozující pocit jako pár ásan kousek od šplouchajícího moře. Jenže s jakou podložkou je nejlepší cestovat?

Normálně vám doporučuji tlusté, protiskluzové a tím pádem i těžké podložky. Na cesty se vám však bude hodit podložka s váhou k jednomu kilogramu, kterou můžete bez potíží nacpat do batohu. Pokud vybíráte podložku na jógu poprvé, nebo si nevíte rady, doporučujeme si přečíst něco o tom, jak vybrat správnou jógamatku.

A přesně na takové podložky se dnes podíváme. Mými hlavními kritérii byli již zmiňované váha a skladnost. Všechny tři následující karimatky na jógu se dají rolovat a překládat tak, aby se vtěsnaly i do té nejmenší skulinky ve vašem zavazadle.

Nejlehčí z nejlehčích – podložka pouze na cestování

bílá podložka na jógu na cesty

Tato podložka je vhodná opravdu jen pro účely cestování. Dá se složit na velikost papíru A4 a váží pouze půl kilogramu. Na druhou stranu se ale připravte na skutečně tenkou záležitost. Dobře se vám na ni bude cvičit na rovném povrchu. Určitě ji nedoporučuji tam, kde je hodně kamínků a hrbolů.

Cestovní podložka na jógu je bílá a má na sobě obrázek zeleného lístečku. Oproti ostatním se vám vejde doslova do větší kapsy a pokud vám nevadí dělat kompromisy na úkor vašeho pohodlí, bude skvělým společníkem na cesty.

Kobereček na jógu – pohodlí bez kompromisů

Kobereček na jógu vyšívané čakry

Kobereček na jógu s obrázky jednotlivých čaker je oproti předchozí podložce více bytelný. Z toho důvodu je však méně skladný. Váží 1,1 kilogramu a díky své tenkosti se dá srolovat do skladné ruličky. Po srolování ho můžete dále ohýbat dle potřeby.

Skvěle si s ním zacvičíte např. na pláži, na molu nebo jen tak venku na trávě. Vydrží i časté používání a své využití najde i po návratu z dovolené při domácím cvičení. Jediní, pro koho není vhodný, jsou absolutní jógový začátečníci.

Klasická podložka na jógu v light provedení

Ekotex light podložka na jógo

Posledním doplňkem cestovatelů je podložka na jógu Ekotex Light. Na první pohled vypadá velice klasicky, ale má všechny předpoklady k tomu, stát se vaším pomocníkem na cestách. Váží pouhých 800 gramů a je jen 3 mm tlustá.

Díky svým parametrům ji můžete prakticky poskládat do malého balíčku. Podložka je i přes své rozměry pohodlná a poskytne vám dostatečnou oporu i při náročnějších ásanách.

Všechny tři zmiňované skládací karimatky na jógu splňují evropské ekologické standardy a mohou je bez obav používat i osoby s citlivou pokožkou. Nejdéle vám vydrží kobereček na jógu, nejlépe skladná je první tenoučká podložka a Ekotex Light bych označila za zlatou střední cestu. Záleží jen na vás, vašich jogínských schopnostech a samozřejmě cíli vaší cesty.

Cvičíte jógu i na dovolené nebo se raději oddáváte stoprocentnímu nicnedělání? Podělte se s ostatními o své cestovatelské zážitky s jógou v komentářích pod článkem.

0 Shares
>
0 Shares
Share