Sakrální čakra – jak ji podpořit domácí kosmetikou?

Sakrální čakra, znázorňovaná oranžově, souvisí s emocemi, tvořivostí, také ale s mezilidskými vztahy i sexualitou. Je centrem našich pocitů a vnímání světa, a to skrze všechny naše smysly.

Jak podpořit sakrální čakru prostřednictvím bylinek a jejich využití v domácí kosmetice?

Bylinky podporující sakrální čakru

Pokud budeme chtít využít bylinky, plody nebo koření, ať už čerstvě nasbírané nebo ve formě esenciálního oleje, máme z čeho vybírat.

Potěšit se můžeme třeba pomerančem, mandarinkou nebo bergamotem, neroli, muškátem, z květinových esencí se nabízí růže, jasmín nebo ylang-ylang. Sáhnout můžeme i po santálu, pačuli a kardamonu.

Na záhoncích můžeme narazit na rozmarýn, koriandr nebo měsíček, ve spíži na nás nejspíš bude čekat skořice, vanilka či lékořice.

Tuhý parfém v tyčince

Jednoduché tyčinky parfémované esenciálními oleji jsou skvělým způsobem, jak si dopřát naši oblíbenou vůni kdykoliv během dne. Ta pak sice nemá výdrž jako klasické produkty z obchodů, je ale stoprocentně přírodní a bez látek narušujících naši hormonální rovnováhu. Co víc, díky výběru esenciálních olejů máme možnost dát parfémované tyčince léčivé účinky a podpořit naše tělo i mysl.

Tuhý parfém v tyčince

Budeme potřebovat (na 2 tyčinky):

  • 1 lžičku rostlinného oleje bez rušivého aroma (slunečnicového, mandlového,…)
  • ½ lžičky včelího vosku
  • 40 kapek esenciálního oleje
  • 2 čisté tyčinky na balzám na rty po 5 ml

Co se týče výběru esenciálních olejů, tak vlastně jakýkoliv z výše uvedených výborné poslouží sám o sobě. Velmi oblíbená je pačuli, skvělá je kombinace pomeranče a vanilky. S pomerančem jde dobře dohromady i kardamon.

V létě pozor na použití bergamotu, který by neměl být aplikován na pokožku vystavenou slunečním paprskům kvůli fototoxickým účinkům. Skořici je třeba používat s opatrností, jelikož je poměrně dráždivá.

Vezmeme si k ruce hrnec a malý hrneček nebo nádobku, ideálně s hubičkou. Do velkého hrnce natočíme asi 2 centimetry vody a dáme hřát. Bude nám sloužit jako vodní lázeň pro tavení surovin.

Do hrníčku odměříme olej a vosk, můžeme dát o maličko větší množství. Dáme hřát do vodní lázně.

Mezitím si připravíme tyčinky, sešroubujeme je na nejnižší pozici a postavíme na podložku.

Tavení vosku můžeme pomoci třeba mícháním párátkem. Jakmile je vosk rozpuštěn a dokonale spojen s olejem, vyndáme nádobku z lázně.

Do směsi vmícháme esenciální olej a naplníme jí obaly.

Dáme ztuhnout do lednice.

PS: jakmile zjistíte, které esenciální oleje vám dohromady voní, můžete si rovnou namíchat jejich směs do lahvičky. V ní se pak bude rozvíjet jejich společná vůně (správně se právě míchají vonné kompozice, které se nechávají před použitím uzrát).  Pak je můžete s radostí přidávat do všech vašich výrobků.

Pokud vás zajímají i další alternativy chemických prostředků, přečtěte si něco o No Poo metodě.

 

Pavla
www.dify.cz

16 Shares
>
16 Shares
Share16