Recenze na detoxikaci s Triphalou – jak se cítím po třech měsících?

O pořádné detoxikaci jsem přemýšlela už dlouho. Přeci jenom ne vždy žiji ukázkově zdravým způsobem a navíc bydlím ve městě, kde musím (chtě nechtě) dýchat znečištěný vzduch.

Opravdu nekupuji všechno své jídlo v bio kvalitě a ačkoliv se snažím jíst převážně zdravou stravu z čerstvým surovin, jednou za čas uklouznu. Stejně tak piji hlavně vodu a čaje, ale sklenku bílého vína si občas neodpustím.

To vše, se společně se sedavým zaměstnáním, podepsalo neblaze na mém zdravotním stavu. Cítila jsem se neustále unaveně, z pleti se mi vytratil zdravý nádech a vrátila se mi velmi suchá pokožka. Tak jsem si řekla dost a pustila se na tříměsíční cestu detoxikace.

Moje volba – Triphala

Detoxikační přípravek Triphala

Na pomoc jsem si vzala indický detoxikační přípravek Triphala. jedná se o přípravek v podobě kapslí. Každá taková kapsle obsahuje směs tří bylin – Indického angreštu, Belliric Myrobalan a Vrcholáku tříslovinného.

Po 80 denní kůře slibuje detoxikaci, obnovení správného chodu střev, regeneraci sliznic trávicího ústrojí a podporu činnosti prakticky celého organismu.

Balení na tři měsíce mě vyšlo na necelých tisíc korun. Částka je v porovnání s jinými přípravky velmi nízká, ale jak je na tom Triphala se svou účinností?

Prvních pár týdnů

Můj detox nebyl nijak drastický. Přeci jenom tři měsíce člověk nevydrží pít jen ovocné a zeleninové džusy. Z jídelníčku jsem vyřadila smažená jídla, sladkosti, bílou mouku, vepřové a hovězí maso a samozřejmě alkohol.

A konečně před spaním jsem si vždy teplou vodou zapila tři kapsle Triphaly. Prvních pár týdnů se toho moc nedělo. Cítila jsem se o něco lépe, jenže to mohlo mít na svědomí i omezení škodlivých potravin. Trpělivě jsem však čekala.

Svazek čerstvých ředkviček

Po ukončení kůry

A jak se cítím teď, když uplynuly tři měsíce? Prostě skvěle. Mám radost, že vám mohu potvrdit účinnost tohoto detoxikačního prostředku, který jsem zvolila pro jeho dlouholetou tradici. První účinky jsem na sobě začala sledovat někdy v polovině druhého měsíce.

Byla jsem méně unavená – neměla jsem přes den potřebu si jít lehnout. Moje pleť začala vypadat zase k světu a postupně přestávala být tak suchá a napjatá.

Na konci kůry už nebylo po suché pokožce ani památky. Když si spočítám, kolik utratím za tělová mléka z lékárny, tak se investice do detoxikace s Triphalou jednoznačně vyplatila.

Celkově se cítím lépe a mám spoustu energie. Teď si dávám dva měsíce předepsanou pauzu a pak si tříměsíční detoxikační kolečko znovu zopakuji.

Plusy  a mínusy

Každá správná recenze si zaslouží plusy a mínusy. Chvíli jsem si musela lámat hlavu s druhou částí, ale nakonec se přeci jenom něco našlo:

+ Plusy

– Přípravek je cenově dostupný

– Není návykový

– Obsahuje pouze bylinky v bio kvalitě

– Je veganský (obal kapslí je z rostlinné celulózy)

– Díky podání v kapslích je bez chuti

– Dávkování pouze jednou denně je pohodlné (není vázané na jídlo ani přesnou hodinu)

– V mém případě jsem nezaznamenala žádné negativní vedlejší účinky

– Co je nejdůležitější: skutečně mi pomohl

– Mínusy

– Výsledky jsou vidět až po delší době (je nutné být trpěliví)

– Je potřeba ho brát skutečně pravidelně každý den po dobu 80 dní

– Při jeho užívání je podle mě důležité upravit zároveň stravovací a pohybové návyky (přidat např. jógu)

Nevím, zda se jedná o typické mínusy, ale je to jediné, co mohu přípravku vytknout. Doufám, že vám moje recenze detoxikace s Triphalou pomohla. Možná se konečně rozhoupete a připravíte své tělo na jaro, aby bylo plné energie a pocitu pohody.

Už jste někdy tento přípravek zkoušeli? Jaké s ním máte zkušenosti vy?

1 Shares
>
1 Shares
Share1