Lékaři a prášky nebo samoléčení

Můj děda byl úžasný člověk. Neustále plný energie, znal všechno na světě a krásně se smál. Babička ho trochu dusila, řekla bych. Měla tendenci ho stále řídit a on ji miloval a respektoval. A po nějakém čase mu lékaři (někdy trefně nazýváni lekaři), diagnostikovali rakovinu prostaty. Říkali, že je to jen otázka několika měsíců, metastází už je zkrátka moc. Všichni jsme zkoušeli všechno. Přes lékaře, zeleninové šťávy a ženšenové pastilky jsme se dostali až k léčiteli. Naše rodiny se často vídaly. Když se nemohli potkat osobně, dobíjel dědu přes telefon. A fungovalo to. Děda bojoval celých 5 let.

Asi mi dáte za pravdu, že zdraví je to to nejcennější, co máme. Ale staráme se o něj? Dbáme o svoje tělo, aby se stále cítilo dobře a fit nebo se občas nebo i častěji zanedbáváme? Co je pro nás často přednější spánek nebo práce? Peníze nebo odpočinek? Každý to máme jinak a v dnešních uspěchaných dnech jsme nuceni ke kompromisům, které jsou pro nás velmi často nezdravé. Až když už je toho už moc a tělo to prostě nedává, potom přibrzdíme. Zpomalíme. Zastavíme. Naše tělo nás zastaví. Pak ho teprve posloucháme a snažíme se ho uzdravit. Někdo léky – leky, někdo bylinkami. A někdo energií. Zkoušeli jste to?

Pránické léčení

Sanskrtské slovo prána, jste už asi už slyšeli. Vyjadřuje vitální energii, kterou je naplněno vše živé. Od mikroorganismů, přes rostliny a zvířata, až k člověku. Pokud je prána – energie – vitální síla – čili vitalita v rovnováze, tělo je zdravé. Nerovnováhou je pak nemoc a je nutno se jí zbavit. Pránické léčení využívá právě vitální energii, která je logicky velmi silná (vitální = životní = zdravé = silné)! Nejde tu o žádné šarlatánství, ale především o uchopení příčiny a schopnost „dostat z toho“ sebe nebo druhé.

Kde se to vzalo?

Když jsem se pustila do průzkumu, překvapilo mě, jak je tento systém hojně celosvětově rozšířen. Mistr Choa Kok Sui je zakladatelem tohoto východního léčení a vědecky publikoval své závěry už v 90. letech. Jeho knihy vycházejí dodnes ve 40 zemích světa! Že jste o pránickém léčení ještě neslyšeli? Čtěte dál!

energeticke telo

S čím se pracuje a kam to vede

Léčení a duševní rozvoj, to je cílem celého systému. Možná se vám slovo systém zdá nevhodné, nicméně on to opravdu ucelený systém je. V pránickém léčení jsou spojeny tradiční léčebné a meditační přístupy s vědeckou jasností a konkrétností. To je velmi unikátní a i možným skeptikům to otevírá vrátka k možnosti proniknout hlouběji pod povrch. Pokud v dnešní době hledáte alternativy nebo jen doplnění k lékařům a lékárnám (lekařům a lekárnám), tohle by mohl být zajímavý start. Pojďte se podívat na to, jak podpořit přirozenou schopnost seberegenerace a získejte více energie. Myslím, že to stojí za to!

Naučte se to sami

Systematický vědecký výzkum stojí v pozadí dnešní podoby pránického léčení. Díky výše zmíněnému mistrovi je dnes prý tento druh léčení dostupný každému. Je to skutečně tak? Pojďte se o tom přesvědčit! Ne, nemusíte nikam za hranice, několik seminářů se koná letos na jaře u nás. Já bych tam zašla, co vy?

Mistr Choa Kok Sui

Pro koho je to vhodné

Jednoduše pro každého! Především, pokud jste v tomto směru trochu (nebo i více) realista a skeptik jako já, měli byste se přesvědčit na vlastní kůži. Myslím, že je fajn vymanit se z tlaku farmaceutických firem a pokusit se o něco sami, bez chemie, receptů a narvaných čekáren. Co myslíte, chcete být sami sobě léčitelem?

Pojďte se do toho pustit

Prostudujte lidskou energetickou soustavu a objevte, co se děje s tělem ve zdraví a v nemoci. Zjistěte, jak fungují čakry nebo aura a jak se můžete sami vypořádat s různými zdravotními obtížemi včetně psychosomatických nemocí. Třeba přijdete na to, že můžete pomáhat léčit ostatní! Je to výzva? Vnitřní přání? Nebo jen zvědavost?

Kdy a kde?

Tři dvoudenní semináře „Základy pránického léčení“ se konají v naší domovině během jara, nepropásněte to! Vše bude probíhat v češtině a počítat můžete také s tiskovými studijními materiály, které vám zůstanou k dispozici.

zeleny lotos

Co se bude dít

Každý seminář trvá dva dny a zkušení lektoři Keshen Matura a Martijn Eskinasi vás seznámí s životní energií a samoléčením, na které navazují hlavní techniky pránického léčení. Zabrousíte také do oblasti čaker, aury a energetické nerovnováhy. A co by vás mohlo ještě zajímat je osvojení spirituálních jógových technik, tzv. Arhatická jóga!

Veškerou teorii si ihned vyzkoušíte v praxi, takže nečekejte žádné nudné sezení v přednáškovém sále. Co mě zaujalo, je osvojování praktických léčitelských postupů k léčbě rýmy, modřin nebo řezných ran. To může být opravdu zajímavé!

Oficiálním výstupem semináře je certifikát vydaný Institute for Inner Studies, který sídlí ve filipínské Manile. Cena dvoudenního semináře je 2900 Kč a manuál včetně meditačního CD můžete pořídit za 300 Kč. Registrovat se můžete přímo tady.

Přijďte!

Možná vás samotné trápí vaše zdraví nebo jste jen zvědaví, o co vlastně jde? Nebo máte také někoho blízkého, na kom vám záleží a jehož zdraví vám není lhostejné? Pojďte vyzkoušet něco nového a zjistěte, zda se můžete posunout dále. Kdybych tenkrát ve svých třinácti letech měla takovou možnost, jakou máme teď, minimálně bych to zkusila. A děda tu mohl být ještě o pár let déle.

Tak pojďte! Objevte! Vyzkoušejte! Načerpejte! A využijte pránu! A nezapomeňte mi napsat, co si o celém konceptu myslíte 🙂

pranic healing

6 Shares
>
6 Shares
Share6