Jak pracovat s čakrami prostřednictvím kosmetiky vlastní výroby?

Výroba vlastní kosmetiky má spoustu výhod, o kterých jsme mimochodem mluvili minule. Co jsme ale příliš nezmínili, je její využití v práci s čakrami. Naše kosmetika totiž přebírá sílu bylinek a dalších přírodních zdrojů a dává nám ji do rukou v takové podobě, která se velmi dobře používá.

Bylinkami na čakry

Rostliny a různé jejich části lidé pro jejich účinky využívali od nepaměti. Není tedy divu, že jejich využití tvoří nedílnou součást učení jako je třeba ayurvéda.

Tak jako ayurvéda zná u každé čakry možné symptomy či choroby vyplývající z její nerovnováhy, zná i příslušné bylinky, které nám v práci s danou čakrou pomohou. Výsledkem je poměrně komplexní systém, který nám umožňuje vybrat bylinky přesně odpovídající našim potřebám či problémům.

Kosmetika jako nositel účinků bylin

Vlastnoručně vyráběná kosmetika pak pro nás představuje skvělého nositele účinků vybraných bylinek. Máme možnost použít k její výrobě byliny v různých formách a přenést jejich účinky přímo do našeho krému, balzámu nebo třeba osvěžujícího spreje.

Naše výrobky nejen že na nás působí přes naše čichové buňky, určitá část obsahu a hlavně aktivních látek z něj se vstřebá do pokožky. Může tak proniknout do hlubších vrstev pokožky a často se dostane i do krevního řečiště. Díky tomu máme možnost skutečně zakusit moc bylinek doslova na vlastní kůži.

Výroba kosmetiky podle nauky o čakrách

Jak už jsme zmínili, ke každé čakře náleží skupina rostlin, které můžeme využít. Skvělé je, že spousta z nich je snadno dostupná, některé najdeme ve spíži, jiné na zahrádce a další snadno pořídíme třeba ve formě olejů, esenciálních olejů nebo tinktur. Máme tedy spoustu možností, jak je prakticky do kosmetiky zakomponovat.

Výroba domácí kosmetiky a podpora čaker podle ayurvédy

Mastičky, krémy nebo osvěžující spreje na míru

Další skvělou zprávou je, že pak je už jen na nás, jakou konkrétní formu kosmetiky zvolíme. Vždy máme více možností, některé naprosto jednoduché a jiné o něco složitější, sofistikovanější. Mezi ty nejjednodušší patří bezesporu tělové a pleťové oleje, balzámy či mastičky. O něco málo složitější jsou pak šlehaná másla, krémy a emulze. Složitost pak roste s použitím většího množství surovin a aktivních látek.

Jako u jiných věcí, i tady platí, že je nejlepší mít své oblíbené základní recepty, které obměňujeme podle potřeby. V praxi to znamená, že máme svůj odzkoušený recept na základní mast nebo krém, do kterého pak například přidáváme extrakty z rostlin podle konkrétních požadavků.

Další level: využití nerostů a barev

Nauka o čakrách nepracuje jen s rostlinami, ale mimo jiné také s barvami a nerosty. A obojí můžeme v některých případech využít i při výrobě kosmetiky.

Drobné kousky nerostů, třeba křišťálu nebo turmalínu, se přidávají kupříkladu do skleničky s pleťovým olejem. Což mimo jiné také nádherně vypadá.

Při výrobě mýdel se nám zase doslova nabízí využití moci barev. Mýdla se velmi snadno barví prostřednictvím různých surovin či speciálních pigmentů. A asi není třeba připomínat, že ani zde se fantazii meze nekladou!

Už máme za sebou trošku té teorie, příště se vrhneme na praktičtější otázky! Třeba na témata, jako jsou suroviny potřebné pro výrobu kosmetiky či základní postupy a pravidla. A pokud jste nedočkaví, můžete si vyzkoušet vyrobit třeba naši domácí zubní pastu.

Pavla
www.dify.cz

0 Shares
>
0 Shares
Share