Jogínská pozice loďky pro ploché bříško

Dnešní pondělní ásánové okénko bude věnováno jedné z nejproblematičtějších ženských (a možná i mužských) partií – bříšku. Pokud jste se na letní plavkovou sezónu vůbec nepřipravovali a přes břicho si nevidíte ani na špičky prstů u nohou, tak vás tento článek nejspíš nespasí. Alespoň si můžete hrát po vzoru Homera Simpsona na pana Žaludka a zpříjemnit si tak čekáni na zimu.

Vy ostatní, kteří se, stejně jako já, těšíte na prosluněné pláže nebo třeba jen české cachtáky, máte ještě čas si trochu zaposilovat. Opět nám k tomu pomůže online jóga zdarma od našich jógových přátel z YouTube a samozřejmě dobře zvolená podložka na jógu.

Jóga a pevné břišní svaly

Jóga dokáže vaše tělo posílit a zpevnit tak, jako skoro žádný jiný sport. Nezaměřuje se jen na viditelné svaly, ale také na ty vnitřní. Náš pas díky tomu získá hezčí tvar, skoro jako byste ho stáhli korzetem. To ovšem chvíli trvá. Začněte proto hned, ať si nemusíte své neustále oddalování za měsíc opět vyčítat (ten pocit dobře znám).

Tip: Chcete si vycvičit ploché bříško? Vyzkoušejte naši sestavu pro zeštíhlení a pevné břicho.

Nejlepších výsledků dosáhnete, když zkombinujete domácí cvičení s návštěvou vybraných jógových kurzů ve vašem městě. Dvakrát týdně si skočte na jógu do studia a doplňte to vhodně zvolenými ásánami, na které se můžete vesele vrhnout doma. Pak už k tomu stačí jen přihodit trochu zdravé stravy a uvidíte, že nakonec nebudete jenom lépe vypadat. Bude se tak i cítit.

fotka plochého ženského bříška

Pozice loďky neboli Navásana

Co bych vám o této ásáně mohla říct? Stejně jako všechny ostatní jógové pozice má mnoho zdravotních benefitů. Je to ideální pomocník pro osoby s problematickou bederní páteří. Posiluje nejen břišní svaly, ale také svaly zádové. Vaše páteř tak bude mít oboustrannou oporu. Dále pak pomáhá zesílit přední stranu stehen (= krásné nohy do mini kraťasů a sukní) a ohybače předních kyčlí.

Jejím každodenním cvičením tak dosáhnete skvělé postavy, zdravých zad a nepochybně také dobré nálady.

Jak na ní?

Možná se vám bude na první pohled tato ásana zdát jako jedna z jednodušších. Nemusíte si nikudy provlékat žádnou končetinu ani balancovat na jedné noze či ruce. Jenže zdání klame. Jestliže máme slabé, příliš netrénované břišní svaly, tak její sílu pocítíte již při prvních vteřinách. Já si dodnes pamatuji, jak se mi poprvé rozklepaly všechny svaly a sesunula jsem se zničeně na podložku.

Čím déle budete jógu cvičit, tím budete silnější, pružnější a pozice loďky pro vás bude stále jednodušší a jednodušší. Jako u všeho je to jen o tom rozhoupat se k prvnímu kroku a vytrvat. A nezapomeňte, pro fandy domácí jógy nabízíme možnost stáhnout si zdarma skvělé jógové video.

Zde přikládám video, podle kterého se můžete pozici loďky jednoduše naučit:

YouTube video

 

53 Shares
>
53 Shares
Share53