Pozice králíka proti vypadávání vlasů

Podzim i zima obecně našim vlasům příliš nepřejí. Někdy se z nich začne vytrácet život a vypadávají dvakrát tolik než obyčejně. I já to moc dobře znám. Jednou za čas se můj hřeben změní v útočiště stovek vypadlých vlasů denně. Naštěstí mám v rukávu pár triků, které mi tuto situaci pomáhají řešit a většinou ji i vyřeší.

Letos jsem k péči přidala také jógu. Ta má řešení prakticky na každý zdravotní problém a tak mi bylo jasné, že nebude trvat dlouho a najdu si vhodnou ásanu i na podporu růstu vlasů. Nakonec mi jako nejlepší a zároveň nejsnadnější připadala pozice králíka. S tou jsem se seznámila na hodinách Bikram jógy. Je to jedna z 26 ásan z bikram sestavy. Za chvíli si o ní něco povíme, teď vám ještě poradím pár osvědčených tipů proti vypadávání vlasů.

Jak o ně pečovat?

Žena s blond vlasy, které jsou rozevláté do stran

Nikdy nenakupujte v panice vše, co jste viděli v reklamně. Většina přípravků z drogérie cílí pouze na lámání vlasů a nijak by vám nepomohly.

Mně jedna dobrá kadeřnice poradila vlasy nezatěžovat. Měly by se mýt pouze bylinným šampónem bez obsahu silikonů. Jako jedinou péči mi dovolila přírodní olej na konečky a to je vše. Chvíli zapomeňte na lak na vlasy, tužidlo, gely, vosky, kondicionéry a tak podobně. Vaše vlasy to ocení a rychleji se vzpamatují. Také je nechte chvíli v jejich přirozeném tvaru a nepoužívejte fén, žehličku ani kulmu.

Já si k tomu všemu přidávám ještě vlasovou výživu zevnitř. Občas vám vlasy začnou padat prostě proto, že tělu nedodáváte dostatek živin. Vlasové tabletky tento problém odstraní. Jen pozor, neočekávejte výsledek hned po týdnu. Celý proces trvá vždy minimálně měsíc, spíše však tři.

Pozice králíka

Jak by se měla pozice provádět si prohlédněte na tomto videu z Youtube:

YouTube video

Jak vidíte, jedná se především o pozici, která vaše tělo pěkně uvolní a protáhne. Dá se cvičit prakticky kdekoliv, protože nevyžaduje moc místa. Klidně si ji cvičte doma každý den ráno a večer před spaním – čím více, tím lépe. Podložku si můžete nechat rozloženou tam, kde vám nebude překážet. Kromě ušetřeného času se vám zároveň vždy připomene, abyste na cvičení nezapomněli a dosáhli lepších výsledků.

Při jejím provádění by měli být zvláště opatrní lidé s bolavou krční páteří (ideálně se poraďte se svým lékařem, zda vám pozici vůbec dovolí). Pozice králíka pomáhá prokrvit pokožku hlavy a stimuluje tak vlasové váčky. Zároveň upravuje funkci endokrinního systému. To pomůže, pokud je problém s vlasy hormonální, což rozhodně není nic neobvyklého.

Mimo tyto dvě věci se můžete těšit na protažení zadní strany páteře a uvolnění oblasti krku a ramen. Zlepšuje trávení a urychluje léčbu nachlazení nebo angíny. Dále pomáhá řešit nespavost, deprese a dokonce podporuje léčbu cukrovky.

Máte-li nějaké zdravotní problémy, projděte si naše články o jednotlivých ásanách a vytvořte si svou vlastní léčivou sestavu. Zvládnete-li ji cvičit pravidelně každý den, vaše tělo se vám brzy odvděčí. Nebyla tu ještě pozice, kterou byste potřebovali? Napište mi váš zdravotní problém do komentářů a já vám najdu tu pravou a připravím o ní článek :).

24 Shares
 • dobrý den ,.volám sa pavel a obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc ak je možnost poradit ako mám bojovat proti vypadávaniu vlasov?? snažim sa už dlhších pár rokov jest zdravo,.tj,.bol som vyše 6 rokov veg,.vela zeleniny a ovocia,.teraz už aj mäso no nie pravydelne,.pracujem a vlasy ktoré ešte mám vyžadujú pravydelne každy den šampon ,.neviem či to robí pre vlasy tažkosti,.užívam aj zinok taktiež už dlhši čas no predsa nejako nepozorujem nejaké výrazné zlepšenie. Budem sa tešit na Vašu odpoved.
  Dakujem a s pozdravom pavel

  • Dobrý den, Pavle,

   s tím vám bohužel neporadím, ale pokud můžete, zadejte dotaz do našeho diskuzního fóra. Někdo z našich čtenářů by vědět mohl

   Hezký den,

   Tomáš

 • >
  24 Shares
  Share24