Ponožky na jógu – mají smysl?

Bydlím v podkrovním bytě, a tak mi každý slunečný den připomíná, že se blíží léto. V horkých měsících je to tu příšerné. Nejradši bych si přivázala na záda větrák, který by mě alespoň trochu ochlazoval. V úterý v noci, kdy mi sluncem rozehřátá střecha pěkně vytopila pokoj, jsem nemohla usnout. Ležela jsem v posteli a zoufala si, jak se tu budu příštích pár měsíců noc co noc pomalu péct.

To mě také přivedlo k myšlence na jógu, kterou teď doma pravidelně cvičím. Pobavila mě představa, že v létě tu budu mít vlastně ideální podmínky pro domácí hot jógu. Pak jsem si ale uvědomila, že jsem si stále neobjednala nic, co by mě uchránila neustálého klouzání nohou po podložce.

Svěřte svůj problém ponožce

Ještě nedávno jsem byla rozhodnutá, že si pořídím novou podložku na jógu. Měla jsem vyhlídnutou jednu jutovou, ale rozmyslela jsem si to. Přišlo mi zbytečné kupovat další, když ta co mám, mi plně vyhovuje. Nechtěla jsem se vzdávat pohodlí pro svá kolena. Musela jsem to tedy vyřešit jinak. Jsem prostě jen člověk a lidé se potí. Zvláště pak v létě při fyzické aktivitě.

Tak jsem druhý den sedla k počítači a našla ponožky a rukavice na jógu. Je vtipné, jak se chci bránit zpoceným rukám a nohám tak, že je nabalím vrstvou oblečení. Přečetla jsem si ale na internetu pár článků a jsem přesvědčená, že to pomůže. Ponožky na jógu mají na spodní straně nohy speciální protiskluzovou vrstvu. Díky tomu se vám noha ani nehne.

Dámské růžové bezprsté ponožky na jógu

Při hledání jsme si vzpomněla na svou známou Katku, která mi nedávno s nadšením vyprávěla o své návštěvě nahé jógy. Tak jsem jí z legrace poslala odkaz na ponožky, které jsem nakonec vybrala. Zajímalo by mě, jak by se ostatní tvářili, kdyby si tam nakráčela jenom v těch ponožkách. Možná by jí je záviděli a zrodil by se nový jóga hit – ponožková jóga. Každopádně mi Katka na zprávu neodpověděla, takže to asi vzala jako urážku. Někteří lidé nemají vůbec smysl pro humor.

Jak si vybrat ty správné?

Popravdě to není vůbec žádná věda. Když si člověk projde různé e-shopy, tak narazí pouze na dva druhy ponožek na jógu. Jedny jsou klasické a druhé bezprsté. Mě hned na první pohled zaujali ty bezprsté. Vyvolávají ve mně dojem, že v nich nebude takové teplo. Objednala jsem si jedny bílé (čehož asi budu brzy litovat) a pak tmavě modré. Pokud cvičíte jógu častěji, tak pro vás budou dva páry praktické. Jen s jedním byste asi moc velkou parádu neudělali.

Neumím si představit, že by byly nějaké velké rozdíly mezi funkčností normálních a bezprstých ponožek. Na co ale dávat pozor je složení látky. Určitě si pořiďte pouze takové ponožky, které jsou ze stoprocentní bavlny. Určité procento tam bude vždy zastupovat látka, ze které je protiskluzová vrstva, tak se nenechte zmást.

Hned jak mi ponožky přijdou, tak se chystám podrobit je zátěžové zkoušce na hodině hot jógy. Ale nevidím důvod, proč by neměly fungovat.

0 Shares
>
0 Shares
Share