Opasek na jógu – tipy na výběr

Pomůckám na jógu jsem věnovala již několik článků. Někteří z vás si je nadšeně pořídí, jiní je budou považovat za nadbytečnost, tak to prostě chodí. Konkrétně dnešní pomůcka – opasek na jógu – patří podle mého názoru k těm důležitějším. Uvažovat by o ní měli především začátečníci a mírně pokročilí milovníci jógy. Když jsem opasek poprvé spatřila, připomněl mi popruh na kufr, bez kterého bych svůj stařičký skořepiňák nezavřela.

Také mi to nedalo a alespoň jednou jsem si při domácím cvičení jógy vyzkoušela, jestli by můj pás na kufry nebyl skvělou náhradou za skutečný jogový opasek. Samozřejmě, že nebyl. Možná už bych z podobných pokusů mohla vyrůst, ale stejně mi to vždycky nedá. Pás byl příliš široký a tuhý – špatně se mi držel.

Nedalo se nic dělat, objednala jsem si tmavě modrý opasek na yogu přes internet. Za pár dní mi domů přišel malý balíček se smotaným páskem. Dohromady mě i s poštovným vyšel na cca 300 Kč, což se rovná dvěma hodinám jógy v Praze.

Jak jsem s ním spokojená?

Barevné pásky na jógu ze 100% bavlny

Na rozdíl od bloku na jógu nebo cihličky na jógu vám nemá opasek sloužit jako podpora nebo chcete-li berlička při cvičení náročnějších pozic. Naopak vás má posouvat dál a pomáhat vám překonat hranice, nejčastěji nastavené pružností vašich šlach. Opasek na jógu je v prvé řadě vhodný pro protahovací ásany.

Nakonec článku vám, tak jako vždy, přikládám moc pěkné video s návodem na dokonalé protažení nohou, právě s pomocí opasku na jógu.

Opasek hodnotím jako velice šikovnou pomůcku. Kdybych si měla vybrat jen jednu, tak budu určitě váhat mezi cihličkou a opaskem. Obě dvě pomůcky jsou navíc lehké (pokud nemáte cihličku ze dřeva), levné a snadno se používají.

Jaký opasek si vybrat?

Osobně bych v tom nehledala moc velkou vědu. Vyzkoušet můžete například ten, který vlastním já. Je vyroben ze 100 % bavlny a dá se prát v pračce (odzkoušeno na 30 stupňů a bylo to v pohodě). Chvíli jsem přemýšlela, k čemu je vlastně ta kovová přezka na konci. Výrobce píše, že se s ní dají spojit jednotlivé pásky k sobě. Zatím jsem nic takového nezkoušela. Pásek je dlouhý 2,6 m a doposud mi bohatě stačil.

K pomůckám na jógu se asi musí každý člověk propracovat sám. Já jsem bez nich cvičila pár měsíců než mi došlo, o kolik snadnější bych některé pozice mohla mít. Ale to už je jen na vás a vašich jogínských schopnostech.

Tady je to slibované video z Youtube:

YouTube video

0 Shares
>
0 Shares
Share