Překvapte sami sebe! Netradiční jóga v novém roce!

Praktikování jógy doma i ve studiu je úžasné. Máte své oblíbené ásany, sestavy i lektory, víte, co se bude dít a můžete se tak soustředit na své tělo, na dech a sledovat pokroky. Aby bylo pružné nejen vaše tělo, ale také mysl, je dobré se občas překvapit něčím novým. Pojďme se podívat, čím si můžete zpestřit rok 2016! Netradiční jóga vás osvěží!

Festival pro duši

logo Prague Spirit Festival
Zdroj: http://www.praguespiritfestival.com/

Už po šesté se v Praze můžete zúčastnit Prague Spirit Festivalu a to od 18. do 21. března. Jde o pětidenní akci plnou různých stylů jógy pod vedením 17 českých i zahraničních lektorů. Z tuzemských učitelů to letos budou například Tomáš Brt (horká vinjása), Barbora Hu (tantra jóga) nebo Kateřina Kolihová (shakti naam – jóga nesmrtelnosti). Ze zahraničí přijedou třeba David Vendetti (USA, taneční vinjása flow) či Godfrey Devereux (UK, dynamic yoga master class).

Hlavním tahákem tohoto ročníku je Bryan Kest, power yoga guru z USA. Kromě cvičení na vás čeká i spoustu workshopů a přednášek. Upozorňuji, že vstupenky jsou už v předprodeji! Já si nenechám ujít lekci hot jógy – Hot spirit flow s Brianem Nygardem (USA).

Tancem a jógou proti depresím

logo YOGA & DANCE Spring Festival Ostrava
Zdroj: http://www.jogafestival.cz/

Proti jarním depresím se můžete obrnit i na Yoga&Dance Spring Festivalu v Ostravě. Během tří dnů  – od 8. do 10. dubna – se nabijete pozitivní energií na celý rok. Čeká na vás více než 25 lekcí a zajímavých přednášek. Kromě toho také vegetariánské obědy a večeře. Hodím vám malou návnadu:, kundalini yoga s Janou B.K.Wilczkovou, ashtanga yoga/ jivamukti s Jaiem Sugrim (USA), ájurvéda s Dr. Sayamem Dayalem z Indie. Vstupenky jsou zatím k mání, ale rychle jich ubývá.

Smíchocviky na ostrově

Vaší pozornosti doporučuji také festival United Islands of Prague 23. – 25. června. V sobotu si od 10:00 hodin na Kampě můžete vyzkoušet jógu smíchu. Z vlastní zkušenosti říkám, že to stojí za to! I kdyby se vám tisíckrát nechtělo smát, pod vedením Petra Fridricha se budete za chvilku smíchy plácat do kolen. Na jeho hodiny můžete samozřejmě zavítat kdykoliv během roku a třeba se stát instruktorem jógy smíchu a založit vlastní Klub smíchu!

Pro představu uvedu svůj oblíbený cvik: hluboký nádech, rozpažíme ruce, mírný záklon a pak pěkně nahlas „Aloooohahahahaha…!“ plynule přejděte do smíchu a nebojte se zlomit v pase.

Vyrazte za dobrodružstvím

kamarádky na plážiNení-li pro vás problém vycestovat za hranice, mrkněte na zahraniční festivaly. A jestli se některého z festivalů rozhodnete zúčastnit, určitě se podělte o zážitky! Také si můžete zaplatit pobyt s jógou, kde nejen načerpáte novou energii, ale také poznáte nová místa. Kapacity zájezdů jsou často plné několik měsíců dopředu, plánujte proto s předstihem.

Pokud se necítíte na tak velké dobrodružství, můžete si najít i samostatné semináře a lekce jógy, které ještě neznáte. Připojte se ke mně a dejte si předsevzetí, že letos zkusíte něco nového!

Další z možností, jak rozšířit své obzory, je použití nových pomůcek. Nejsou to „berličky pro lenochy“! Posunou vás dál.

Napište do komentáře, co byste rádi vyzkoušeli!

0 Shares
 • Krása střídá nádheru. Vás bych chtěla mít vedle sebe. Nejste náhodou z HK a okolí?
  Kdybych byla trošku víc odvážná, určitě bych se tou cestou dala taky.. zatím se jen plácám a hledám místo v administrativě.. jógu cvičím nárazově, teď kvůli nejmladší 3leté asi začnu pravidelně.. ona všechno tak krásně napodobuje..
  Na jógu smíchu by měli docházet asi všichni.. hned by bylo v ČR veseleji:-)
  Děkuju a přeji krásný den. DANA
  PS.moukou se dají mýt vlasy?

  • Moc děkuji za tak pozitivní odezvu! Opravdu mě to těší. 🙂 Bohužel jsem od Prahy 🙁
   Děti jsou skvělá motivace, užijete si spoustu legrace a předáte dceři lásku k životu a zdraví.
   Ano! Jógu smíchu pro všechny! Měla by být minimálně součástí všech třídních schůzek a pracovních porad. 😀
   O mouce na vlasy připravujeme článek 😉 opravdu to jde, těšte se!

 • >
  0 Shares
  Share